Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie Ryanair oferują sfinansowanie budowy nowego terminala w Dublinie

Linie Ryanair oferują sfinansowanie budowy nowego terminala w Dublinie

28 września 2006

Tanie linie nie są zadowolone z planu władz lotniska (Dublin Airport Authority’s – DAA) wybudowania drugiego terminala i zaoferowały, że wybudują go samodzielnie za jedną trzecią przewidywanej kwoty. DAA zaplanowały stworzenie nowego, przestronnego terminala, aby sprostać rosnącej liczbie pasażerów z prawie 60 punktami odprawy pasażerów. Ryanair twierdzi, że terminal został źle zaprojektowany i wybrano złą lokalizację.

Be Sociable, Share!


Co więcej koszt budowy, który początkowo wynosił mniej niż €200 milionów, obecnie wzrósł do €750 milionów. Linie zaoferowały samodzielną budowę drugiego terminala za €250 milionów.

Projekt Ryanair zapewnia lepszą lokalizację dla drugiego pasa startowego i jest bardziej przyjazny dla pasażerów.

Podczas konferencii prasowej dyrektor naczelny Ryanair, Michael O’Leary powiedział: „Nie można ufać, że DAA wybuduje wydajny, tani obiekt”.

Przedstawiciele Ryanair są także zdziwieni z powodu zaplanowanego przez DAA wzrostu kosztów lotniskowych. Mają zamiar skierować skargę do Competition Authority (pełnomocnika do spraw konkurencji) prosząc o dochodzenie w sprawie rosnących kosztów terminala.

Dublin Airport jest największym lotniskiem w Irlandii. Planowany jest wzrost liczby pasażerów z obecnych 20 milionów do ponad 30 milionów w przeciągu dziesięciu lat.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 236

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie