Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze zaplanują Twój urlop

Linie lotnicze zaplanują Twój urlop

22 grudnia 2013

Linie lotnicze KLM pomagają niezdecydowanym pasażerom zaplanować swój wymarzony urlop. Wszystko dzięki nowemu narzędziu – „KLM Dream Catcher”. Podobne narzędzie zaproponowały linie Emirates.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze KLM pomagają niezdecydowanym pasażerom zaplanować swój wymarzony urlop. Wszystko dzięki nowemu narzędziu – „KLM Dream Catcher”. Podobne narzędzie zaproponowały linie Emirates.

Nowe narzędzie dostępne jest na stronie klmdreamcatcher.com i umożliwia wszystkim pasażerom znalezienie idealnego miejsca urlopowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Intuicyjna strona pozwala na znalezienie biletu lotniczego, sprawdzenia pogody, zapoznania się z recenzjami o hotelach w miejscu planowanego urlopu. Mało? KLM Dream Catcher dorzuci jeszcze rekomendowane muzea, które warto odwiedzić w miejscu docelowym, kalendarz wyświetli najważniejsze wydarzenia kulturalne, które odbywają się w mieście w momencie, kiedy będziemy w nim przebywać. Sklepy, restauracje – to tylko dodatek do tego wszystkiego. Rekomendacje wyświetlane na stronie KLM Dream Catcher korzystają z opinii mieszkańców i turystów z całego świata, które umieszczane są na platformach społecznościowych, takich jak: TripAdvisor, Facebook, Youtube czy chociażby Google.

Dyrektor generalna Air France KLM w Polsce, Chloe Marchand mówi, że po raz pierwszy linia jest w stanie zaoferować podróżnym całościowy obraz wybranego miejsca. Nie tylko oferujemy przeloty, lecz również pomagamy przygotować się do podróży bardziej kompleksowo – dodaje.

Podobne rozwiązanie, które ma na celu pomóc w wyborze miejsca urlopu, wprowadziły kilka miesięcy temu linie lotnicze Emirates. Ich produkt nosi nazwę „Zainspiruj mnie”.

„Zainspiruj mnie” działa na zasadzie intuicyjnej i prostej w obsłudze interaktywnej mapy. Pasażer, który szuka swojej wymarzonej destynacji, może dopasować wyniki wyszukiwania do swoich osobistych preferencji. Oprócz opisów miejsc, w które można polecieć na pokładach samolotów Emirates, pasażerowie znajdą informacje o cenach biletów czy długości trwania lotu.

Podobnie, jak w przypadku programu linii KLM, Emirates dostarcza informacje i ciekawostki o miejscach podróży: klienci mają okazję zapoznać się w jednym miejscu z aktualną prognozą pogody, czy atrakcjami turystycznymi dostępnymi na miejscu.

Podróżnik szukający inspiracji ma możliwość dostosowania swojego miejsca urlopu pod względem kilku znaczących czynników. Miejsce podróży można zawęzić, określając, w jaką podróż najchętniej chcemy się udać – wystarczy określić, czy urlop chcemy spędzić na plaży, w mieście, na safari, podziwiając przyrodę, poznając historię i kulturę danego miejsca, wędrując po górach, jeżdżąc na nartach lub bawiąc się w parku rozrywki. Jeżeli ten wybór nie ułatwia sprawy, można wyszukać idealne miejsce kolejnej podróży, określając minimalną lub maksymalną temperaturę na miejscu, a także długość lotu z Warszawy.

Przykład zarówno KLM, jak i Emirates, które udostępniły swoim pasażerom narzędzia umożliwiające znalezienie inspiracji do podróży, jak i zarezerwowanie biletów w jednym miejscu – pokazują jak zmieniają się trendy podróżnicze. I turyści i pasażerowie linii lotniczych coraz większą uwagę przywiązują do wygody i czasu, jaki jest potrzebny do załatwienia formalności ze zorganizowaniem wyjazdu, czy kupnem biletu lotniczego. Rezerwacja biletów, hoteli, sprawdzenie opinii, znalezienie atrakcji turystycznych na miejscu – na to wszystko potrzeba czasu, który można zaoszczędzić dzięki rozwiązaniom podobnym do tych, które zaproponowały te dwie linie lotnicze. Czas to pieniądz – to stare powiedzenie nabiera nowego znaczenia w dzisiejszych czasach. Zarówno KLM, jak i Emirates nie zapominają o tej maksymie.

Źródło: gazetaprawna.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 454

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie