Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze wprowadzają nowe dopłaty

30 czerwca 2009

Linie lotnicze każą sobie płacić za najdrobniejszą nawet czynność związaną z lotem. Klient musi płacić za rezerwację, odprawę bagażu, kanapki i używanie toalet. Wygląda jednak na to, że to nie koniec – przewoźnicy szykują serię kolejnych absurdalnych dopłat.

Be Sociable, Share!


Już teraz klient przed odlotem musi zapłacić za odprawę bagażu (o ile nie odprawił się przez Internet). Ryanair jest w trakcie wprowadzania opłat za korzystanie z samolotowych toalet, a niebawem każe swoim klientom samodzielnie taszczyć bagaż do samolotu. Zapowiadane są dopłaty za kolejne czynności, a nawet za nadwagę bądź zbyt dużą zdaniem linii wielkość pasażera.

Przewoźnicy starają się upchnąć w samolocie jak najwięcej foteli, ale zawsze zostawiają możliwość dopłaty jeżeli ktoś chce mieć więcej miejsca na nogi. Czasami sprzedają drożej miejsca w pobliżu przejść, gdzie pasażer może bezkarnie wystawić nogę. Wśród niedozwolonych praktyk linii lotniczych jest też wymaganie od otyłych klientów wykupywanie dwóch miejsc w samolocie. Zasłaniają się przy tym międzynarodowymi przepisami nakazującymi pasażerom możliwość zapięcia pasów i dysponowania odpowiednią przestrzenią dla rąk i łokci. Zdarzało się jednak i tak, że linie przechodziły same siebie i oferowały otyłym klientom dwa miejsca…w dwóch różnych częściach samolotu.      


Na podstawie cheapflights.com

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 342

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie