Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze Wizzair – ruszyła nowa trasa Łódź-Londyn

14 września 2011

Tanie linie Wizzair otworzyły nowe połączenie na trasie Łódź-Londyn Luton

Be Sociable, Share!


Łódzkie lotnisko obchodziło wczoraj 86 urodziny. Otwarcie miało miejsce przed II Wojną Światową 13 września 1925 roku. Lotnisko przez wiele lat funkcjonowało pod nazwą Lublinek. Wówczas z lotniska Łódź-Lublinek można było polecieć do Poznania,  Warszawy, Lwowa czy Wilna. W czasie działań wojennych lotnisko zostało przekształcone na obiekt wojskowy. Po wojnie wróciło do swojego cywilnego charakteru i obsługiwało nawet 20% krajowych przewozów lotniczych. W latach 60-tych podupadło i stało się lotniskiem sportowym. Na koniec XX wieku trwały próby przywrócenia ruchu pasażerskiego, jednak udało się to dopiero w roku 2005, kiedy lotniskiem zainteresował się irlandzki przewoźnik, firma Ryanair oraz węgierskie linie lotnicze Wizzair.

Obecnie Port Lotniczy im Wł. Reymonta obsługuje siatkę połączeń do Dublina, Dortmundu, Edynburga, Mediolanu, Liverpoolu, Londynu-Stansted , East Midlands oraz wakacyjne kierunki czarterowe.

Na 86 urodziny zostało dodane połączenie na trasie Łódź – Londyn Luton. Nowa trasa będzie obsługiwana 3 razy tygodniowo we wtorki, czwartki i soboty. Samolot z Londynu przylatuje o 18:15 i wylatuje o godzinie 18:45.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ME/ na podstawie www.airport.lodz.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie