Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze w Europie zarabiają lepiej

23 stycznia 2012

Członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Linii Lotniczych (AEA) zarobili w 2011 r. łącznie 1,5 mld euro. To o 1 mld więcej niż w 2009 r.

Be Sociable, Share!


Europejskie Stowarzyszenie Linii Lotniczych (AEA) zarobiło w 2011 r. łącznie 1,5 mld euro. To o 1 mld więcej niż w 2009 r.

AEA opublikowała wstępne wyniki obejmujące 31 z 35 linii członkowskich. Niemal wszystkie wskaźniki są lepsze niż w 2010 r. Liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o ponad 7% do 363 milionów, a zysk w przeliczeniu na kilometr lotu poprawił się o 8%. Wzrosło również oferowanie (o niemal 9%), ale spadło średnie obłożenie (o niecały procent).

- Dane z 2011 r. są bardzo zachęcające. W czasie oszczędności i finansowego zamieszania mieszkańcy Europy nadal wybierają podróż lotniczą – powiedział Ulrich Schulte-Strathaus, sekretarz generalny AEA.

- Niestety, nie spodziewamy się utrzymania tego trendu. Przewóz cargo lotniczego, kluczowy wskaźnik dla branży, maleje od maja i już w ostatnim kwartale 2011 r. zauważyliśmy spadek liczby pasażerów – dodał Schulte-Strathaus. Według niego wina za trudną sytuację spada na wysokie ceny paliwa oraz na dodatkowe ograniczenia prawne nakładane na branżę lotniczą.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 296

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie