Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze TAP Portugal – najlepsza linia lotnicza latająca do Ameryki Południowej  

10 listopada 2010

Od 17 lat, corocznie przyznawane są nagrody World Travel Awards (WTA), zwane czasem „Oskarami turystyki”. Nagrody te uznawane obecnie za najbardziej prestiżowe na świecie. Portugalskie linie TAP już drugi raz z rzędu zwyciężyły i zdobyły nagrodę dla najlepszych linii lotniczych kursujących na trasach do Ameryki Południowej.

Be Sociable, Share!


W tym roku było łącznie 3.600 nominowanych z 160 krajów, którzy reprezentowali 919 kategorii.

Linie TAP pokonały m.in. Air France, American Airlines, British Airways, Iberię i TAM. Portugalskie linie przewiozły do Brazylii w okresie do października 2010 prawie 1,2 miliona pasażerów, co stanowi 29 procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

 

Zwycięzcę wybierano w głosowaniu internetowym, w którym głównie wzięli przedstawiciele biur podróży i dziennikarze specjalizujący się w tematyce turystycznej.

 

TAP to portugalska linia lotnicza z bazą w Lizbonie. Specjalizują się w trasach do Afryki i Ameryki Północnej, zwłaszcza do Brazylii. Siatka połączeń TAP obejmuje loty do 62 portów lotniczych w 29 krajach na całym świecie. Tygodniowo linie wykonują ponad 1850 lotów. Flota TAP to 54 samoloty Airbus i 16 samolotów partnera PGA, obsługującego połączenia regionalne.

Obecnie linie TAP oferują 5 połączeń w tygodniu na trasie Warszawa-Lizbona. W Lizbonie można skorzystać z dalszych połączeń do do Brazylii (lotniska: Rio de Janeiro, Sao Paulo, Brasilia, Belo Horizonte, Salvador, Recife, Natal i Fortaleza), Wenezueli (Caracas), USA (Nowy Jork – Newark), Afryki (Cabo Verde, Angola, RPA, Mozambik, Algieria, Bssau, Sao Tome, Senegal), Hiszpanii, na Maderę i Azory, a także do Algarve i Porto. Od sezonu zimowego 2010/2011 we współpracy z PLL LOT, w formule code-share, TAP Portugal oferuje połączenia z Gdańska, Poznania, Szczecina, Wrocławia, Katowic, Krakowa oraz Rzeszowa. Pasażerowie korzystający z połączeń w ramach formuły code-share mogą korzystają z wygodniejszych i tańszych połączeń.

 

/ME/ na podstawie www.flytap.com i www.worldtravelawards.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 646

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie