Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze Ryanair planują loty z dużych europejskich lotnisk… i nie tylko

Linie lotnicze Ryanair planują loty z dużych europejskich lotnisk… i nie tylko

28 września 2010

Latanie na duże lotniska, wyższe ceny biletów, nowe samoloty, punktualność, klienci biznesowi – tak w skrócie wygląda strategia linii Ryanair według jej szefa, Michaela O’Leary.

Be Sociable, Share!


Szef  linii lotniczych Ryanair ogłosił elementy nowej strategii największego europejskiego przewoźnika. Ryanair ma w planach latać z lotnisk położonych bliżej centrów dużych miast. Spowoduje to oczywiście podwyżkę cen biletów, ale linie chcą w ten sposób przyciągnąć do siebie pasażerów biznesowych, dla których koszt biletu nie jest jedynym wyznacznikiem i dla których liczy się komfort podróży i oszczędność czasu  związana z krótszym dojazdem na bliżej położone lotnisko. 

 

Dotychczas Ryanair omijał duże centralnie położone lotniska i kierował swoje samoloty np. na Bruksela Charleroi, Glasgow Prestwick czy Miediolan Bergamo, "tnąc" w ten sposób koszty. Lotniska te jednak są oddalone od miast nawet o 40 km. Od września 2010 linie Ryanair latają na lotnisko Barcelona El Prat, położone niecałe 10 km od centrum miasta. Jak mówi O'Leary w czasach kryzysu także duże lotniska szukają nowych kontrahentów. 

 

Ryanair ma zamiar konkurować z liniami British Airways i EasyJet. Plan szefa tego taniego przewoźnika zakłada latanie z wielu dużych lotnisk poza takimi tylko jak: Londyn Heathrow, Paryż Charles de Gaulle i Frankfurt dan Menem, gdzie trzeba ponownie "wzbić" samolot w ciągu zaledwie 25 minut. 

 

Pozostałe elementy nowej strategii marketingowej to dążenie do bycia najbardziej punktualną linią lotniczą w Europie, jak najmniejsza liczba zagubionego bagażu, nowe samoloty i skórzane siedzenia.

 

/CG/ na podstawie www.airportbusiness.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 430

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie