Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze Ryanair | Film szkoleniowy o pakowaniu dla belgijskich studentów

Linie lotnicze Ryanair | Film szkoleniowy o pakowaniu dla belgijskich studentów

16 lutego 2011

Irlandzkie tanie linie Ryanair opublikowały na You Tubie film szkoleniowy „Mistrz pakowania”, który pokazuje, jak sprytnie spakować się na 1-tygodniowy wyjazd w bagaż podręczny

Be Sociable, Share!


W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pasażerach usuniętych z samolotu linii Ryanair z hiszpańskiej wyspy Lanzarote za odmowę opłacenia kosztów dodatkowego bagażu. Grupa około 100 osób to belgijscy studenci wracający z wakacji. Załoga samolotu przy pomocy hiszpańskiej policji usunęła ich z pokładu samolotu i odmówiła powrotu na pokład. Studenci zostali w Hiszpanii. W międzyczasie prasa donosiła, że nie mają możliwości wydostania się z Hiszpanii, że brak im pieniędzy na hotel, a wszystkie loty do Belgii są albo całkowicie zabukowane albo zbyt drogie jak na studencką kieszeń. Linie lotnicze Ryanair zaś przeprosiły pozostałych pasażerów feralnego lotu za opóźnienie, jakie spowodowała grupa studentów.

 

Wygląda na to, że mamy do czynienia z drugim odcinkiem dramatu. Linie lotnicze Ryanair zamieściły na swojej stronie internetowej oświadczenie wzywające belgijskie uniwersytety do włączenia do obowiązkowych przedmiotów szkolenia z pakowania się na krótką podróż. Pod tekstem zamieszczono również krótki film instruktażowy, na którym młody człowiek pakuje się na tygodniowy wyjazd w niewielką 10-kilową torbę, a więc unika opłat za nadanie bagażu rejestrowanego.

 

Do oświadczenia przewoźnika załączono również informacje prasowe donoszące o zniszczeniach w hotelach dokonywanych przez turystów-studentów odwiedzających hiszpańską Lanzarote.

 

/ME/ na podstawie www.ryanair.com

 

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie