Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze Ryanair – bunt pasażerów

Linie lotnicze Ryanair – bunt pasażerów

22 listopada 2010

Pasażerowie rejsu z Maroka zbuntowali się i nie chcieli opuścić samolotu, po tym jak maszyna zamiast pod Paryżem wylądowała w Belgii.

Be Sociable, Share!


Niecodzienna sytuacja miała miejsce na belgijskim lotnisku Liege. Wylądował tam samolot tanich linii Ryanair. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samolot lecący z Fezu (Maroko) miał wylądować na podparyskim lotnisku w Beauvais. Samolot miał już przy starcie trzy godziny opóźnienia.

 

Pasażerom nakazano opuszczenie pokładu. Ci jednak zbuntowali się i nie chcieli opuścić samolotu. Lotnisko, na którym mieli wylądować znajdowało się 350 km od belgijskiego Liege. Rozzłoszczenie pasażerów sięgnęło zenitu, kiedy okazało się, że mają samodzielnie dotrzeć do swojego celu podróży dokładając ponad 350 km.

 

Pasażerowie odmówili opuszczenia pokładu, mówiąc, że nie zostali poinformowani o fakcie zmiany lotniska docelowego. Po godzinie bezowocnego namawiania pasażerów do opuszczenia pokładu, personel wyszedł z samolotu. Ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwano ekipy ratunkowe. Po 5 godzinach spędzonych na pokładzie stojącego na lotnisku samolotu, pasażerowie opuścili pokład maszyny po uzyskaniu zapewnienia, że zostaną autobusami przetransportowani na podparyskie lotnisko w Beauvais.

 

Jak podaje portal brytyjski dailymail obsługa samolotu zablokowała toalety i wyłączyła światła na pokładzie.

 

/ME/ na podstawie www.dailymail.co.uk

 

 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 358

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie