Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze Norwegian stawiają na Szczecin

4 czerwca 2008

Od 18 czerwca już trzy rejsy tygodniowo ze Szczecina do Oslo! Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, od 18 czerwca zwiększa do trzech tygodniowo liczbę rejsów na trasie Szczecin – Oslo. Najnowszy Boeing 737-800 odlatywać będzie ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Rygge w Oslo w poniedziałki, środy i piątki.  Zainaugurowane 2 listopada 2007 roku połączenie obsługiwane było dotąd dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Be Sociable, Share!


„Połączenie, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2 listopada 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. To nasz wspólny sukces, osiągnięty na przekór tym wszystkim, którzy powątpiewali w sens otwierania tej trasy. Cieszymy się, że Norwegian stawia na Szczecin i zwiększa częstotliwość rejsów do Oslo. To połączenie, to rzeczywiście strzał w przysłowiową dziesiątkę. Region bardzo pozytywnie zareagował na ofertę linii Norwegian. Najlepszym tego dowodem jest to, że od lutego 2008 roku linia podstawiła większy, 189 miejscowy B 737-800, bo dotychczasowa „400″ przestawała wystarczać (średnio lata 145 pasażerów). Dla lotniska, a co najważniejsze dla naszych pasażerów ważna jest rzetelność oferty Norwegian, który zawsze podaje pełną cenę biletu, a więc jeśli bilet kosztuje od 120-130 zł, to znaczy, że za tyle polecimy do Oslo, a nie jak to wyśmiewa Kabaret Moralnego Niepokoju rozpoczynamy licytację kolejnych dopłat   – mówi Maciej Jarmusz, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Występują dziś na wspólnej konferencji prasowej w Szczecinie, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki powiedział: ” „Nasza trasa ze Szczecina do Oslo cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to atuty Norwegian, doceniane również na Pomorzu Zachodnim. Co istotne, z polączenia tego korzysta coraz wiecej Skandynawów, a w kwietniu 2008 roku aż 42,3 % stanowiły osoby legitymujące się paszportem norweskim.  Jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości do trzech tygodniowo jeszcze bardziej uatrakcyjni to połączenie dla ruchu norweskiego, w tym zwłaszcza biznesowego.  Na ruch slużbowy już teraz przypada ponad 29% wszystkich pasażerów podróżujących między Szczecinem a Oslo. Liczymy, że dalsza owocna współpraca z miastem Szczecin i Portem Lotniczym Szczecin Goleniów przyczyni się do sukcesu trzeciego rejsu na połączeniu Szczecin – Oslo. Od tego będą w dużym stopniu zależeć nasze plany dotyczące Szczecina. Norwegian będzie kontynuować strategię zrównoważonego rozwoju na rynku polskim. Konsekwentna realizacja tej polityki pozwala nam uruchamiać kolejne połączenia, a jednocześnie osiągać rentowność, co wyróżnia nas spośród wielu innych, nie tylko tanich, linii lotniczych. Ważne miejsce w naszej strategii zajmuje Szczecin, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza Zachodniego oraz Ziemi Lubuskiej ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy.”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.


Wszystkie rejsy wykonywane są nowoczesnymi  samolotami Boeing 737-800, których Norwegian zamówił w ubiegłym roku ponad 50.


Warto przypomnieć, że Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce, oferującą  połączenia na czternastu trasach międzynarodowych z Warszawy, trzech z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują dwa samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób. 18 czerwca w Warszawie pojawi się już trzeci samolot Norwegian.


Opublikowane niedawno przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkowe tempo ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie. W 2006 roku liczba pasażerów Norwegian na połączeniach do/z Polski wzrosła o 362%, do 258 tys., co dało wówczas największej skandynawskiej taniej linii lotniczej pozycję wicelidera w klasyfikacji najbardziej dynamicznych linii na polskim rynku. W obecnym sezonie letnim Norwegian wprowadza nowe połączenia, w tym z Warszawy do Splitu i Trodnheim, z Krakowa do Stavanger oraz z Wrocławia do Oslo.


norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 240

Tagi:

Linie lotnicze Norwegian stawiają na Szczecin

24 września 2007

Tanio, wygodnie i punktualnie ze Szczecina do Oslo. Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, nie wyklucza rozpoczęcia rozmów z Portem Lotniczym Szczecin Goleniów na temat dodatkowych rejsów ze Szczecina do Oslo oraz nowych kierunków, które mogłyby zostać uruchomione w niedalekiej przyszłości.

Be Sociable, Share!


Ostateczne decyzje co do zwiększenia częstotliwości rejsów na trasie Szczecin – Oslo  zależeć będą od wyników połączenia, uruchamianego z końcem października br. Ogłoszenie nowych kierunków ze Szczecina wymagać będzie z kolei wnikliwych analiz potencjału ruchu, a także pozyskania dla ewentualnych nowych kierunków dodatkowych samolotów.

„Norwegian będzie kontynuował strategię zrównoważonego rozwoju na rynku polskim. Konsekwentna realizacja tej polityki pozwala nam uruchamiać kolejne połączenia, a jednocześnie osiągać rentowność, co wyróżnia nas spośród wielu innych, nie tylko tanich, linii lotniczych. Ważne miejsce w naszej strategii zajmuje Szczecin, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza Zachodniego oraz Ziemi Lubuskiej ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy. Nasza nowa trasa ze Szczecina do Oslo cieszy się już dużym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to atuty Norwegian, doceniane również na Pomorzu Zachodnim. Liczymy na sukces uruchamianego 30 października połączenia Szczecin – Oslo, bo od tego będą w dużym stopniu zależeć nasze plany dotyczące rozwoju połączeń lotniczych ze Szczecina. Wysoko cenimy sobie współpracę zarówno z Zarządem Portu Lotniczego Goleniów, jak i z władzami Województwa i Miasta Szczecin.”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.


 


Uruchamiane od 30 października br. połączenie Szczecin – Oslo oferować będzie dwa rejsy tygodniowo, we wtorki i soboty. Pozwalają one na dogodne tranzyty na rejsy do Stavanger i Trondheim.


Wszystkie rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737-300.


Od 14 marca samoloty latające ze Szczecina do Oslo lądować będą na nowym lotnisku Oslo, Rygge. Od tego dnia loty wykonywane będą nowymi, większymi samolotami Boeing 737-800. Dzięki niższym opłatom lotniskowym na lotnisku Oslo Rygge, linie lotnicze Norwegian będą oferować jeszcze bardziej konkurencyjne taryfy na tej trasie.


 


Bilety na nowe połączenie można kupowac bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.no, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, także na lotniskach.
Ceny zaczynają się od 88 PLN (łącznie z opłatami i podatkami lotniskowymi).


norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 767

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie