Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze naciągają klientów

5 listopada 2009

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podaje, że linie lotnicze doliczają do ceny biletu aż 59 proc. rozmaitych opłat, w tym paliwowe, rezerwacyjne, wystawienie biletu, kupno przez Internet. Nie stosują się też do unijnego prawa nakazującego pokazywania całkowitej ceny przed rezerwacją.

Be Sociable, Share!


Urzędy ochrony konsumentów z całej Europy przebadały procesy rezerwacyjne linii lotniczych. Sprawdzono rodzaje stosowanych opłat, doliczanie rozmaitych należności oraz sposoby ich naliczania. Okazuje się, że niektóre linie doliczają opłaty lotniskowe wyższe niż te, które rzeczywiście stosuje dane lotnisko. Niektóre linie nie udostępniają nawet na stronach internetowych wykazy elementów składających się na całkowitą cenę, a to jest niezgodne z obowiązującymi od roku przepisami unijnymi. Koszt samego biletu wyniósł średnio 41 proc.

Spośród linii działających w Polsce nie było zarzutów jedynie w stosunku do PLL LOT oraz Austrian Airlines. Europejskie badanie objęło następujące linie: Air Berlin, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Czech Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Norwegian, LOT, Ryanair, SAS.


Na podstawie Dziennika Gazety Prawnej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 444

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie