Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze LAN zamawiają 50 samolotów Airbus A320

27 grudnia 2010

LAN – linie lotnicze z Ameryki Południowej zamówiły 50 samolotów Airbus A320 typu sharklet. Zamówienie zostało sfinalizowane na targach lotniczych w Farnborough w lipcu 2010

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze LAN Airlines to wiodące linie pasażerskie i towarowe dla regionu Ameryki Południowej. Ich obecny stan zamówień to ponad 150 samolotów. Nowo zamówione samoloty mają powiększyć obecną flotę i zastąpić bardziej zużyte maszyny. Linie LAN eksploatują obecnie 60 samolotów firmy Airbus.

 

 

Nowo zamówione samoloty posiadają końcówkę skrzydeł typu „sharklet” (widoczne na fotografii), co bardzo poprawia wydajność ekonomiczną oraz zasięg lub ładowność samolotów z rodziny A320. Urządzenia te mają przynieść 3,5-procentowe ograniczenie zużycia paliwa na dłuższych trasach, co odpowiada rocznemu ograniczeniu emisji dwutlenku węgla o ok. 700 ton na samolot.

 

 

 

 

Samoloty firmy Airbus stanowią 40% ogółu floty maszyn latających w barwach przewoźników w Ameryce Łacińskiej. Klienci w krajach tego regionu zakupili już 550 samolotów Airbus. Obecnie 22 linie lotnicze w Ameryce Łacińskiej używają 300 samolotów tej firmy, a 250 zamówień jest w trakcie realizacji.

 

 

/ME’/ na podstawie www.lan.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie