Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie lotnicze kuszą promocjami

25 maja 2009

Wygląda na to, że przewoźnicy znaleźli sposób, by zapełnić samoloty, którymi przez ostatnie miesiące chce latać coraz mniej pasażerów. Nie ma dnia, żeby nie natknąć się na promocję jakiegoś atrakcyjnego kierunku. Można znaleźć naprawdę ciekawe oferty.

Be Sociable, Share!


W pierwszym kwartale tego roku większość linii zanotowała spadki liczby podróżnych. Najmniej straciła Lufthansa – 2,2 proc., Swiss – 4,8 proc., Air France/KLM – ponad 9 proc., a PLL LOT – prawie 20 proc.

Linie muszą więc przyciągać pasażerów promocjami. LOT oferuje drugi bilet z 50-proc. zniżką. British Airways oferują dwa bilety w klasie biznes w cenie jednego. W Austrian Airlines kupimy bilet w klasie pierwszej do Waszyngtonu, Nowego Jorku, Deli bądź Pekinu już za 5999 zł. Lufthansa oferuje bilety dla dzieci o 80 proc. tańsze niż zwykle. Podobna promocja jest w PLL LOT.  


LOT powoli staje się liderem promocji. Zapobiegliwi, którzy zdążą wcześnie zarezerwować bilet, mogą je kupić już za 380 zł (łącznie z dopłatami).


W Hiszpanii do walki o pasażerów przyłączył się rząd, który zapowiedział zwolnienia z opłat lotniskowych tych przewoźników, którzy zdołają przewieźć tylu samo podróżnych co w 2008 r.


Arabskie linie Emirates kuszą natomiast luksusami. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają tutaj niemal biznesowy komfort oferowany przez przewoźników europejskich – własny monitor TV, większe odstępy między fotelami oraz większy wybór potraw w samolotowym menu.


Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 453

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie