Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

Linie lotnicze kontra ptasia grypa

27 lutego 2006

W związku z zagrożeniem rozprzstrzenienia się śmiertelnego dla ludzi i zwierząt wirusa ptasiej grypy H5N1 linie lotnicze przedsięwzięły środki ostrożności. Personel pokładowy przechodzi szkolenia medyczne prowadzone przez lekarzy. Przewoźnicy rozważają zawieszanie lotów do rejonów, w których wykryto duże skupiska zainfekowanych osób.

Be Sociable, Share!


Prof. Uwe Steuben – nadzorujący system opieki medycznej w samolotach Lufthansy zapewnił, że ryzyko spotkania na pokładzie samolotu tych linii pasażera zainfekowanego wirusem ptasiej grypy jest niemal zerowe. Dodał, że maszyny Lufthansy wyposażone są w specjalne filtry usuwające z kabiny bakterie i wirusy.


Air France-KLM  organizują prowadzone przez lekarzy szkolenia dla personelu pokładowego na wypadek podróży z zainfekowanym H5N1 pasażerem. Samolotowe apteczki wyposażane są w zapasy leków pomagających w walce z ptasią grypą.


Przedstawiciele British Airways oraz hiszpańskiej Iberii poinformowali, że w związku z zagrożeniem ptasią grypą linie te są w ścisłym kontakcie z organizacjami rządowymi i medycznymi.


Według szacunków przewoźników ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa jest niewielkie, ale lepiej jednak dmuchać na zimne. W 2003 roku epidemia nietypowego zapalenia płuc (SARS) spowodowała wielomilionowe straty. Lufthansa informowała, że z powodu tej choroby traci 55 mln euro tygodniowo. Z powodu zagrożenia SARS na korzystanie z linii lotniczych decydowało się wówczas znacznie mniej podróżnych. Dyrektor wykonawczy Lufthansy Wolfgang Mayrhuber oświadczył jednak, że linie nie spodziewają się strat finansowych w sytuacji wymuszonego zagrożeniem H5N1 zawieszania lotów.


Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) zapewnia, że przemysł lotniczy nigdy przedtem nie był tak dobrze przygotowany na wypadek epidemii choroby.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 018

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie