Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Linie lotnicze American Airlines oskarżają Google

20 sierpnia 2007

Linie lotnicze American Airlines oskarżyły Google o sprzedaż zawierających ich nazwę reklam (keyword ads) w wyszukiwarce internetowej. Użytkownicy wyszukiwarki Google wpisując w niej określone słowa lub zwroty, które zawierają zastrzeżone przez American Airlines znaki firmowe – np. Aadvantage (nazwa programu dla stałych klientów przewoźnika) – oprócz linka do strony internetowej linii, w wynikach wyszukiwania otrzymują również tzw. linki sponsorowane do serwisów konkurencji.

Be Sociable, Share!


Nic dziwnego, że nie podoba się to American Airlines, które chcą aby taka praktyka została zaniechana. Z kolei Google czerpie największe zyski właśnie z keyword ads.

Rzecznik linii Billy Sanez uważa, że wyniki wyszukiwania mogą mylić konsumentów i odwracać ich od internetowego serwisu American Airlines. Według Saneza jego firma przed skierowaniem sprawy do sądu próbowała dojść do ugody z Google, jednak rozmowy nie przyniosły efektu.

Tymczasem Google twierdzi, że polityka firmy w kwestii znaków firmowych jest odpowiednio zbalansowana między interesami właścicieli takich znaków a prawem wyboru konsumentów. Lider na rynku wyszukiwarek wygrywał już podobne sądowe spory, m.in. z firmą GEICO.

/WirtualneMedia.pl/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 405

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie