Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linie jeśli nie upadają, to obniżają pensje pracownikom

17 grudnia 2009

W tym roku najbardziej spektakularnym bankructwem był upadek linii SkyEurope. Ale eksperci są zdania, że w 2010 r. będzie jeszcze więcej upadków linii lotniczych niż w roku mijającym.

Be Sociable, Share!


Zdaniem ekspertów branży lotniczej, w przyszłym roku upadnie kolejnych 16 linii lotniczych. W sumie przewoźnicy zanotują 5,6 mld dolarów strat. Najwięcej strat poniosą linie w Europie i USA.

W trudnym położeniu znajdą się linie w naszej części Europy. LOT i węgierski Malev mają przed sobą co najmniej 2-3 trudne lata, podobnie jak czeskie CSA. Czescy piloci już zgodzili się na obniżkę zarobków, w nadchodzącym roku niższe zarobki otrzyma personel naziemny.  


Malew swój program naprawczy rozpoczął już w 2005 r. Zarząd LOTu negocjuje cięcia pensji pilotów, członkowie zarządu obcięli także własne wynagrodzenia.


Organizacja zrzeszająca przewoźników IATA, za złą sytuację w lotnictwie obarcza m.in. lotniska, które przerzucają na przewoźników swoje straty. Podwyższają opłaty i rozmaite dodatki, w sytuacji gdy wszystkie linie tną koszty.


Na podstawie Rzeczpospolitej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 295

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie