Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Z Europy

Linie Aer Arann i Eastern Airways zdobywają nagrody

15 listopada 2006

European Regions Airlines Association (Stowarzyszenia europejskich linii regionalnych) wyróżniło wiele wiodących linii lotniczych na corocznym General Assembly (zgromadzenie ogólne). Stowarzyszenie reprezentuje wiele organizacji zbranży lotniczej z całej Europy, w tym 70 linii lotniczych i 40 lotnisk. Irlandzkie reginalne linie Aer Arann są drugimi, które zdobyły nagrody Palme D’Or za utrzymanie doskonałej jakości usług. Ten sam przewoźnik przez ostatnie dwa lata zdobywał nagrodę Bronze Airline of the Year (trzecie miejsce).

Be Sociable, Share!


Nagroda Palme D’or, po raz pierwszy przyznana w 2004 roku, mogą zdobyć linie lotnicze lub lotnisko za znaczące osiągnięcia i zapewnienie wysokiej jakości usług przez cały czas. Innymi posiadaczami nagrody są linie Air Nostrum oraz lotnisko London City Airport.

Linie Aer Arann, które rozpoczęły działalność w 1970 roku obsługując trasę pomiędzy Galway a wyspami Aran samolotem mieszczącym ośmiu pasażerów, przez ostatnie lata stawały się coraz silniejsze. Od momentu uruchomienia pierwszej trasy w UK pomiędzy Cork a Birmingham w 2002 roku, linie rozwijały się bardzo szybko. Obecnie oferują 600 lotów tygodniowo, z których co roku korzysta ponad 1 milion pasażerów.

W roku 2006 pojawiło się wiele nowych tras, między innymi połączenia z Liverpool do Galway, z Inverness do Dublina, z Newquay do Cork oraz z Manchesteru do Nantes.

W czasie tej samej uroczystości, linie Eastern Airways zdobyły tytuł the Gold Airline of the Year (najlepsze linie roku)

Linie, obecne na rynku usług lotniczych od 9 lat, obecnie obsługują ponad 800 lotów tygodniowo i ostatnio poi

nformowały o nowej trasie z Durham Tees Valley do Brussels oaz Inverness do Newcastle.

/RS Dublin/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 695

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie