Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linia lotnicza Norwegian świętuje pierwszą rocznicę bazy w Polsce

16 lipca 2007

Norwegian, największa skandynawska tania linia lotnicza, świętowała 14 lipca pierwszą rocznicę bazy w Polsce. Okolicznościowy piknik na lotnisku Bemowo w Warszawie, zgromadził licznych przedstawicieli branży lotniczej, a także reprezentantów Norwegian Air Shuttle, w tym Dyrektora Generalnego Bjorna Kjosa oraz Dyrektora Generalnego na Polskę Jarosława Święckiego. Jego Ekscelencja, Ambasador Norwegii w Polsce, był honorowym gościem uroczystości.

Be Sociable, Share!


Dokładnie rok temu Norwegian uruchomił nowe trasy z Warszawy do trzech hiszpańskich miast, obsługiwane przez samoloty z warszawskiej bazy. Trasy te zostały wkrótce uzupełnione przez następne połączenia do wielu miast europejskich. W ciągu minionego roku Norwegian stał się jednym z głównych graczy na polskim rynku lotniczym. Obecnie oferuje 12 połączeń z Warszawy, dwa z Krakowa oraz po jednym z Gdańska i Szczecina. Zgodnie z najnowszymi statystykami Urzędu Lotnictwa Cywilnego, tylko w pierwszym kwartale 2007 roku Norwgian przewiózł na trasach z/do Polski 98.637 pasażerów, tj. o  84% więcej niż w tym samym okresie 2006 roku. Warto dodać, że PPL niedawno przyznał Norwegian honorowy tytuł „Najbardziej dynamicznej linii lotniczej w Warszawie”.

 


Występując podczas pikniku na warszawskim lotnisku Bemowo, Dyrektor Generalny Norwegian Bjorn Kjos powiedział: „Związki między Norwegią i Polską mają swoją długą historię. Wielu polskich żołnierzy oddało życie za wolność naszego kraju. Zapewne za sprawą historycznych i współczesnych związków między Polską a Norwegią, zostaliśmy tak dobrze przyjęci, gdy rok temu zdecydowaliśmy się zbudować bazę w Warszawie. Przez ten rok otworzyliśmy prawie dwadzieścia nowych połączeń, stając się najważniejszym przewoźnikiem na trasach między Polską a Skandynawią. Polacy lubią nasze przejrzyste zasady sprzedaży biletów i naszą solidność. W Norwegian zawsze od razu wiadomo, ile zapłaci się za bilet. Nasze samoloty naprawdę lądują w miastach, do których pasażerowie się wybierają, a nie na bardzo odległych lotniskach, nierzadko położonych w innym kraju, niż wybrany przez klienta port docelowy. Nasi pasażerowie zasługują na to, by traktować ich z szacunkiem. Dzięki nim,  a także naszym partnerom i pracownikom, zdobyliśmy obecną pozycję na rynku. Wierzę w polski rynek. Norwegian otworzy kolejne atrakcyjne połączenia, by umożliwić Polakom tanią i wygodną podróż do miast w całej Europie.”


 


Źródło: norwegian.no


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 310

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie