Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Linia autobusowa OLT Express

28 maja 2012

Od 1 czerwca linia autobusowa OLT Express nr 888 łączyć będzie Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy z centrum Gdańska oraz Wrzeszczem. Bilety: normalny w cenie 3 zł oraz ulgowy w cenie 1,5 zł będą do nabycia u kierowcy.

Be Sociable, Share!


Od 1 czerwca linia autobusowa OLT Express nr 888 łączyć będzie Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy z centrum Gdańska oraz Wrzeszczem. Bilety: normalny w cenie 3 zł oraz ulgowy w cenie 1,5 zł będą do nabycia u kierowcy. Od 1 do 8 czerwca wszystkie przejazdy będą darmowe.
Autobusy OLT Express kursować będą w dni powszednie od 4:40 do północy, z częstotliwością co 30 minut oraz w soboty i dni świąteczne od 5:40 do 23:30, co 60 minut. Zatrzymywać się będą na następujących przystankach miejskich: Brama Wyżynna, Dworzec Główny (stanowisko linii 210), Uniwersytet Medyczny, Opera Bałtycka, Miszewskiego, Wrzeszcz PKP (tylko w kierunku portu lotniczego, stanowisko linii 110), Jaśkowa Dolina (tylko w kierunku centrum Gdańska), Galeria Bałtycka, Srebrniki, Potokowa, Złota Karczma, Agrarna, Astronautów, Szybowcowa, Port Lotniczy.
Cena 3 zł to koszt biletu normalnego upoważniającego do przejazdu na całym lub na wybranym odcinku trasy w jedną stronę. Osobom poniżej 18 roku życia przysługuje 50% zniżka na przejazd. Dzieci do 2 roku życia podróżują bezpłatnie.
Dostępne będą także bilety 7-dniowe na okaziciela w cenie 20 zł (ważne przez 7 kolejnych dni od daty zakupu) oraz bilety miesięczne na okaziciela w cenie 70 zł (ważne przez 30 dni od daty zakupu). Bilety jednorazowe i 7-dniowe będzie można zakupić bezpośrednio u kierowcy autobusu. Bilety miesięczne sprzedawane będą w kasie biletowej na dworcu autobusowym w Gdańsku.
Pasażerowie podróżujący linią autobusową OLT Express wraz z bagażem podręcznym, wózkiem dziecięcym, sprzętem sportowym, wózkiem inwalidzkim oraz zwierzęciem domowym, nie ponoszą w związku z tym dodatkowych opłat.
Linia obsługiwana będzie przez cztery Mercedesy Citaro umalowane w barwy OLT Express. Operatorem linii jest Przedsiębiorstwo Autobusowe „Gryf”.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 405

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie