Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Liczba pasażerów SkyEurope niemal podwoiła się w 2005

9 stycznia 2006

SkyEurope Airlines ogłosiła dane dotyczące liczby przewiezionych pasażerów za grudzień 2005.

Be Sociable, Share!


W porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku liczba pasażerów SkyEurope wzrosła o 44 proc. osiągając poziom 137 696 pasażerów.

Za ostanie 12 miesięcy kończąc w grudniu 2005, SkyEurope przetransportowało w sumie blisko 1,9 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 94 proc., czyli niemal dwukrotny wzrost w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Load factor wzrósł o 2,3 punktu do 76.9 proc.

„Kalendarzowy rok 2005 charakteryzował się ciągłym i silnym rozwojem SkyEurope. Niemal podwoiliśmy liczbę pasażerów w porównaniu z poprzednim rokiem i przekroczyliśmy historyczny próg 3 milionów przewiezionych pasażerów w grudniu. Po uzyskaniu 60 milionów Euro nowego kapitału z ostatnio przeprowadzonej oferty publicznej, jesteśmy obecnie finansowo najsilniejszym przewoźnikiem nisko-kosztowym w Europie Środkowej. Z naszymi przewagami rynkowymi i finansowymi jesteśmy na pozycji umożliwiającej wygranie batalii na niebie Europy Środkowej i Wschodniej.”, powiedział Christian Mandl, prezes SkyEurope.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 560

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie