Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Lepsze wyniki Wrocławsiego lotniska

9 lutego 2014

W styczniu z wrocławskiego lotniska skorzystało 119 tysięcy pasażerów; to wzrost o 5,2 procent w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.

Be Sociable, Share!


W styczniu z wrocławskiego lotniska skorzystało 119 tysięcy pasażerów; to wzrost o 5,2 procent w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.
Najwięcej podróżnych przybyło w sektorze połączeń niskokosztowych – 6,7 proc. Skorzystało z nich w styczniu 74,2 tys. podróżnych. Popularnością cieszą się także sieciowe połączenia międzynarodowe, z których najczęściej korzystają osoby zajmujące się biznesem. W styczniu było to ponad 21 tys. pasażerów, co przekłada się na 5,6 proc. wzrostu.

Według dyrektora ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosława Sztuckiego, mimo niewielkiego zmniejszenia liczby operacji na trasach międzynarodowych, rośnie liczba podróżnych latających w celach biznesowych. „Również na trasie do Warszawy zanotowaliśmy blisko trzyprocentową poprawę. Wiosną spodziewamy się kolejnych wzrostów” – dodał Sztucki.

Wówczas do obecnego rozkładu lotów z wrocławskiego lotniska dołączy pięć kolejnych kierunków: Bruksela, Mediolan, Paryż, Zurych i Berlin. Pierwsze cztery będą obsługiwane przez Eurolot, a do stolicy Niemiec będzie można polecieć z liniami Etihad Regional. Ponadto linie lotnicze Lufthansa wprowadzą na trasach do Frankfurtu i Monachium większe samoloty i zwiększą liczbę rejsów.

wyborcza.biz

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie