Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Poradnik

Lęk przed lataniem można pokonać

20 listopada 2006

Coraz częściej zdarzają się na pokładach samolotów przypadki ataków panicznego lęku. Między innymi dzieje się tak dlatego, że w obecnych czasach coraz więcej osób wybiera podróż właśnie samolotem. Niektórzy jednak odkrywają, że nie radzą sobie z lękiem, który wywołuje w nich lot. Tym, którzy nie mogą sami opanować lęku proponuje się specjalny kurs.

Be Sociable, Share!


Ważne jest wygodne i luźne ubranie. Na strach ma wpływ także to, w jaki sposób oddychamy. Aby go uniknąć należy powoli i głęboko oddychać przez nos – mówi instruktorka kursu. Podczas terapii osoby cierpiące na lęk przed lataniem poznają dźwięki jakie usłyszą podczas lotu. Nieznany dźwięk bowiem wywołuje nieraz strach, że samolot zaraz się rozbije.

Zapewnie wielu osobom przyda się taki kurs. Niestety skuteczne szkolenie nie należy do najtańszych. Jego cena może sięgać nawet 1000 euro.

/KY/ na post. RMF FM

Be Sociable, Share!

Wizyt: 16 189

Tagi:

Podobne wpisy

One Response to “Lęk przed lataniem można pokonać”

 1. magda pisze:

  Skutecznym spospbem na lęk, strach przed lataniem jest skorzystanie z kursów prowadzonych przez narodowe-flagowe linie lotnicze, w Polsce prowadzi to akurat Eurolot,i nazywa się to Pokochaj latanie.
  Podobne zajecia od lat istnieją na zachodzie.

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie