Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ławica stawia na czartery

4 czerwca 2008

Tego lata aż pięć nowych rejsów czarterowych rozpocznie się z poznańskiego lotniska Ławica. Z Poznania operuje już 15 przewoźników czarterowych. Samolotem czarterowym można też polecieć samodzielnie, zamiast z wycieczką.

Be Sociable, Share!


Obecnie z Ławicy można polecieć do 18 letnich kurortów: Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egipcie, Bułgarii, Włoszech, Tunezji i na Cyprze. Tegoroczne nowości to Chania, Zakhyntos (Grecja), Paphos (Cypr), Catania na Sycylii (Włochy) i Malaga (Hiszpania).

W pierwszym kwartale Ławica odprawiła już ponad 20 tys. pasażerów czarterów (45 proc. więcej niż rok wcześniej). Ławica to trzeci co do wielkości port w Polsce pod względem liczby obsłużonych podróżnych lecących na wakacje.


Nowością są tzw. „mix-czartery” – bilety dla osób, które mogą skorzystać z rejsu czarterowego, mimo że nie kupują wycieczki. Przeloty na takiej zasadzie na Rodos i na Majorkę oferują tanie linie Centralwings. Cena za podróż w obie strony dla jednej osoby zaczyna się od 600 zł.


W tym miesiącu na lotnisku zostanie oddana do użytku nowa płyta postojowa z czterema stanowiskami dla samolotów Boeing 757, 737 oraz Airbus A320, a także jedno stanowisko dla Boeinga 787 Dreamliner.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 172

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie