Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Konstruktywny dialog zarządu i organizacji związkowych PLL LOT

Konstruktywny dialog zarządu i organizacji związkowych PLL LOT

27 maja 2008

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT informuje, że trwa intensywny dialog z przedstawicielami związków zawodowych Spółki, w celu wspólnego wypracowania zasad wynagradzania pracowników w PLL LOT.

Be Sociable, Share!


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowego zarządu Spółki, kwestia współpracy zarządu i związków zawodowych PLL LOT jest jedną z pierwszych, którymi zajmuje się zarząd. Jedynie szybkie unormowanie kwestii pracowniczych pozwoli na efektywne działanie LOT-u na konkurencyjnym rynku.

Celem prowadzonych rozmów jest unormowanie współpracy, co pozwoli PLL LOT najlepiej wykorzystać potencjał pracowników Spółki. Zdaniem zarządu, na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy, jedną z najistotniejszych kwestii jest wypracowanie mechanizmów, dzięki którym będzie możliwe zapewnienie rozwoju, konkurencyjnych i możliwie najlepszych warunków pracy wszystkim grupom zawodowym w Spółce, a także pozyskiwanie najlepszych na rynku specjalistów.


Najważniejsze tematy poruszane podczas rozmów: to podwyżki płac dla pracowników, które mają zostać zrealizowane w 2008 roku oraz prace nad zmianą Układu Zbiorowego Pracy PLL LOT, na bardziej odpowiadający dzisiejszym wymogom rynku.


Rozmowy, prowadzone są w formie regularnych spotkań, tzw. okrągłego stołu. Uczestniczą w nich przedstawiciele zarządu, rady nadzorczej oraz wszystkich związków zawodowych Spółki. Zdaniem zarządu, tylko spotkania z udziałem przedstawicieli wszystkich związków zawodowych i władz PLL LOT zapewnią otwarty, szczery dialog i przyniosą systemowe rozwiązania, na których firma trwale zyska. Zarząd liczy, że dzięki dobrej woli organizacji związkowych uda się rozwiązać odkładane od lat problemy.


Zdaniem zarządu PLL LOT, kluczem do konstruktywnego dialogu oraz jego pozytywnego wyniku jest otwartość, jasność intencji, dobra wola obydwu stron oraz porzucenie partykularnych interesów poszczególnych grup zawodowych, na rzecz kompleksowych rozwiązań w sferze pracowniczej, które zapewnią PLL LOT silną pozycję na rynku.

lot.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 429

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie