Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Koniec z biletami za złotówkę

18 lipca 2006

Komisja Europejska w proponowanych nowych zasadach publikowania taryf przez przewoźników lotniczych zapowiada koniec z reklamami połączeń lotniczych „za złotówkę”, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i wprowadzają klientów w błąd.

Be Sociable, Share!


Ogłaszane ceny mają zawierać wszystkie składniki: podatki, prowizje i opłaty, których koszty ponosi pasażer.

„Cena podana w ogłoszeniu ma być ceną, którą klient zapłaci” – powiedział odpowiedzialny za transport rzecznik Komisji Europejskiej Stefaan De Rynck.

Europejscy przewoźnicy nie będą już kusić pasażerów promocjami „za złotówkę”, dodając drobnym drukiem uwagę, że „cena nie zawiera podatków i opłat lotniskowych”, które to z punktu widzenia pasażera są częścią ceny biletu. W ten sposób o wiele łatwiej będzie można porównać oferty tanich linii przed podróżą.

W pakiecie propozycji legislacyjnych Komisja Europejska zapowiada również walkę ze różnicowaniem cen biletów lotniczych w zależności od miejsca sprzedaży albo obywatelstwa pasażera. Bilet tej samej klasy kupowany w tym samym momencie na ten sam samolot ma kosztować tyle samo, niezależnie od miejsca sprzedaży.

/pap/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 443

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie