Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Modlin

Koniec remontu pasa w Modlinie?

22 maja 2013

Po 23 dniach robót ekipy budowlane naprawiające dwa progi drogi startowej na Lotnisku Warszawa/Modlin zakończyły układanie nawierzchni. Na części powierzchni rozpoczęły się już prace wykończeniowe.

Be Sociable, Share!


Po 23 dniach robót ekipy budowlane naprawiające dwa progi drogi startowej na Lotnisku Warszawa/Modlin zakończyły układanie nawierzchni. Na części powierzchni rozpoczęły się już prace wykończeniowe.

Ułożono łącznie 58 tys. mkw nawierzchni betonu, do którego produkcji zużyto w sumie 14 wahadeł kruszywa po ok. 1600 ton każde.

Z informacji, które przekazał generalny wykonawca wynika, że udało się nadrobić czas spowodowany przedłużającą się zimą. Na razie utrzymujemy jednak nasze ostrożne szacunki dotyczące daty zakończenia napraw. Tak jak wcześniej informowaliśmy stanie się to do 18 czerwca – powiedziała Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu.

Ostatni etap prac na progach drogi startowej polega na montażu lamp oświetlenia nawigacyjnego, wykonaniu szczelin dylatacyjnych oraz oznakowaniu poziomym progów startowych. Równolegle wykonywane są naprawy dwóch fragmentów głównej drogi kołowania. Prace te nie wpłyną na czas zakończenia remontu. Na początku czerwca, po zakończeniu prac i demontażu węzła betoniarskiego, rozpoczną się obloty systemu ILS do CAT I.

22 grudnia ub. roku, zgodnie z decyzją WINB, z powodu usterek wykrytych na betonowych progach drogi startowej (08 i 26), funkcjonalność lotniska została ograniczona. Pod koniec ub. roku spółka Erbud, na mocy podpisanej umowy, zobowiązana została do wykonania napraw gwarancyjnych. Przyjęty przez wykonawcę sposób napraw okazał się niewystarczający. W konsekwencji 8 stycznia WINB podtrzymał decyzję o wyłączeniu z użytkowania betonowych części drogi startowej i polecił wykonanie kompleksowych napraw pasa.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 432

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie