Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Koniec lotów z Wrocławia do Brukseli

Koniec lotów z Wrocławia do Brukseli

4 marca 2008

LOT najprawdopodobniej od kwietnia zlikwiduje połączenie Wrocław – Bruksela. Uderzy to nie tylko w pasażerów i prestiż miasta, ale przede wszystkim w starania władz Wrocławia o ulokowanie tu Europejskiego Instytutu Technologicznego.

Be Sociable, Share!


Teraz samoloty kursują do Brukseli siedem dni w tygodniu. Decyzję o likwidacji połączenia tuż przed swoim odwołaniem podjął były już prezes LOTu, Piotr Siennicki.

Ta decyzja wywołała ostre reakcje we Wrocławiu. Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta, które jest głównym akcjonariuszem wrocławskiego Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika, mówi, że z LOTu płynęły zapewnienia o zachowaniu połączenia do końca lata.


Władze portu lotniczego mówią, że LOT nie poinformował ich o swoich planach. Przypominają, że połączenie uruchomiono w listopadzie ubiegłego roku, a każde nowe, przynajmniej przez pierwsze pół roku, nie przynosi zysków.


Władze miasta uważają, że decyzja przewoźnika to duży cios w starania o ulokowanie we Wrocławiu EIT. Ulokowanie takiej instytucji sprawiłoby, że Wrocław stałby się jednym z głównych miast unijnej administracji. Bez lotniczego połączenia z Brukselą szanse na to są jednak znikome.  


Zdesperowani samorządowcy chcą nawet wydać z miejskiej kasy 100 tys. zł na zakup biletów lotniczych do Brukseli, co poprawiłoby statystyki LOTu. Bilety trafiłyby do dzieci z wrocławskich szkół podstawowych i liceów.


Wrocław o główną siedzibę EIT walczy z Wiedniem i Budapesztem. Oba miasta mają bezpośrednie połączenie z Brukselą.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 496

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie