Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Koniec lotów easyJet z Gdańska

25 lutego 2008

Linie lotnicze easyJet postanowiły zawiesić cztery swoje rejsy z Rębiechowa do Wielkiej Brytanii. Powodem jest małe zainteresowanie pasażerów.

Be Sociable, Share!


Na początek zniknie połączenie do Edynburga (od22 kwietnia), później od 11 maja do Londynu Gatwick, a 9 dni później samoloty przestaną obsługiwać dwie pozostałe trasy – do Bristolu i Belfastu. Pasażerom, którzy kupili bilety na loty zaplanowane w późniejszych terminach zostaną zwrócone pieniądze.

Przedstawiciele przewoźnika oraz portu lotniczego w Rębiechowie mówią, że rynek lotów do Wielkiej Brytanii jest już nasycony. Ale obie strony nie wykluczają wznowienia połączeń. 


Z Gdańska do Londynu lata Wizzair i Ryanair, a do Edynburga Centralwings. Istnieje szansa, że na zlikwidowane trasy wejdzie inny przewoźnik.


W ostatnich miesiącach ruch na trasach „brytyjskich” mocno zmalał. Na bardzo popularnej trasie do Londynu Stansted obsługiwanej przez Ryanair w grudniu 2006 wypełnienie samolotów wyniosło 77 proc. W analogicznym okresie zeszłego roku było o 10 proc mniej. Jeszcze większa różnica wystąpiła w listopadzie – tu różnica rok do roku wyniosła – 15 proc.


Podobnie jest w przypadku innych połączeń do Wlk. Brytanii i Irlandii. Zapełnienie samolotów zwiększa się natomiast na trasach do Skandynawii i Niemiec.


Finnair, który zawiesił jesienią połączenie Gdańsk – Helsinki, ponownie zacznie latać do Gdańska. Pierwszy rejs zaplanowano na 2 kwietnia. Bilety można kupować na loty aż do stycznia 2009 roku.
 
Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 292

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie