Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Koniec kontroli tylko na przejściach lądowych

12 listopada 2007

Koniec z kolejkami i paszportowymi kontrolami na wszystkich lądowych i morskich przejściach granicznych. Polska i dziewięć innych nowych członków UE w dołącza do strefy Schengen. Pasażerowie podróżujący samolotami na takie udogodnienia będą musieli poczekać do marca 2008 r.

Be Sociable, Share!


Unijni ministrowie spraw wewnętrznych obradujący w Brukseli zdecydowali, że Polska (a także Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry) jeszcze w tym roku może dołączyć do strefy Schengen, czyli obszaru, po którym członkowie Unii mogą podróżować swobodnie, omijając kontrole paszportowe. Szlabany znikną o północy z 20 na 21 grudnia 2007 r.

Oznacz to, że Polacy i wszystkie osoby posiadające kartę stałego pobytu w naszym kraju nie będą już kontrolowane podczas odpraw na wewnętrznych granicach Unii. Na razie będzie tak tylko na przejściach lądowych i morskich.


Na zniesienie kontroli na lotniskach trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Proces ten jest bowiem bardziej skomplikowany. Trzeba przygotować osobne miejsca i korytarze na przyjmowanie samolotów i pasażerów Schengen. Dlatego zniesienie kontroli paszportowych w portach lotniczych nastąpi najprawdopodobniej 30 marca 2008 r.


Na podstawie Metra
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 775

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie