Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Komunikat Zarządu LOT AMS

Komunikat Zarządu LOT AMS

19 marca 2012

Zarząd LOT Aircraft Maintenance Services informuje, że działające na terenie spółki związki zawodowe, 18 marca 2012 r. o godzinie 24:00, rozpoczęły akcję strajkową.

Be Sociable, Share!


Warszawa, 19 marca 2012 roku – Zarząd LOT Aircraft Maintenance Services informuje, że działające na terenie spółki związki zawodowe, 18 marca 2012 r. o godzinie 24:00, rozpoczęły akcję strajkową. U podstaw protestu leżą wygórowane żądania płacowe, a nie – jak ogłosili strajkujący – aspekty związane z bezpieczeństwem, nadmierną eksploatacją pracowników czy ochroną miejsc pracy.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów. Głównym Klientem LOT AMS są Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

Jedyne żądanie, skierowane przez przedstawicieli związków zawodowych do Zarządu spółki, dotyczy podwyżki podstawy wynagrodzenia o 2 000 zł netto dla każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska. To właśnie koszty związane z wynagradzaniem pracowników są głównymi kosztami, jakie ponosi LOT AMS, dlatego żądanie strajkujących jest niemożliwe do spełnienia.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w LOT AMS, liczone na zasadach GUS, wynosi 6,5 tys. zł brutto. Oznacza to, że jest wyższe od przeciętnego wynagrodzenia krajowego o 3 tys. zł. Uwzględnienie podwyżki, o którą wnioskują związki zawodowe, spowodowałoby podniesienie średniego wynagrodzenia do kwoty ok. 9,8 tys. zł. Średnia zarobków w LOT AMS byłaby aż trzykrotnie wyższa od średniej krajowej. Od momentu powstania spółki, czyli od drugiej połowy 2010 r., zarobki pracowników systematycznie rosną. W 2011 r. udzielono ponad 170 podwyżek na średnią kwotę ponad 670 zł brutto miesięcznie.

W świetle licznych, niezależnych opinii prawnych akcja strajkowa jest nielegalna.

Spółka LOT AMS, mimo strajku, zabezpiecza wykonywanie bieżących prac obsługowych.

Zarząd LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. dodatkowo informuje, że spółka spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa, także z punktu widzenia liczby osób pracujących przy obsłudze technicznej samolotów. Spółka zatrudnia ponad 830 osób. W porównaniu do europejskich baz technicznych jest to wysoki poziom. Wobec tego nie może być mowy o nadmiernej eksploatacji pracowników.

Z wyrazami szacunku,
Biuro Prasowe PLL LOT S.A.
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.
ul.17 Stycznia 39, 00-906 Warszawa, Polska
www.lot.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie