Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Komisja Europejska pozytywnie oceniła LOT

Komisja Europejska pozytywnie oceniła LOT

15 maja 2009

Linie lotnicze znalazły się na celowniku Komisji Europejskiej, która badała sposób, w jaki sprzedają bilety w Internecie. KE pozytywnie oceniła 52 przewoźników, wśród nich PLL LOT.

Be Sociable, Share!


Komisja opublikowała listę 16 najlepszych linii pod względem przestrzegania prawa w sprzedaży online. W tej grupie nie było LOTu. Znalazły się tam natomiast m.in. Finnair, Iberia, SAS, TAP, Virgin Atlantic. Te linie podają w pełni cenę za przelot ze wszystkimi podatkami i opłatami.

LOT znalazł się na liście 36 przewoźników, którzy zadeklarowali zniwelowanie pewnych niedociągnięć w podawaniu ostatecznych cen. Taka deklaracja wystarczyła, by uzyskać pozytywną ocenę Komisji. Na tej samej liście znalazły się m.in: Alitalia, Brussels Airlines, EasyJet, Lufthansa, Malev, Ryanair, Swiss i Wizz Air.


Jednocześnie Komisja zasugerowała, że takie linie jak Air France/KLM czy British Airways nie spełniają odpowiednich wymagań. Jak podaje KE aż 1/3 Europejczyków jest oszukiwana przez przewoźników, którzy nie podają wszystkich danych przy transakcji. 
 
Na podstawie PAP


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 149

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie