Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

KE uaktualniła tzw. czarną listę linii lotniczych

12 lipca 2013

Libijskie linie lotnicze nie będą mogły latać na obszarze Unii Europejskiej, dopóki nie zakończy się ich ponowna certyfikacja – poinformowała Komisja Europejska.

Be Sociable, Share!


Na powrót do europejskiej przestrzeni powietrznej zezwolono przewoźnikom z Filipin i Wenezueli.

- Z uwagi na poprawę sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa na Filipinach, na powrót do europejskiej przestrzeni powietrznej zezwolono Philippine Airlines, jako pierwszej od 2010 r. linii lotniczej z tego kraju. Wycofano także zakaz nałożony w 2012 r. na wenezuelskiego przewoźnika, Conviasa – poinformowała w komunikacie KE.

Dodano, że zakaz zostaje utrzymany w stosunku do wszystkich innych przewoźników zarejestrowanych na Filipinach.

Komisja przekazała, że postępy odnotowały również libijskie linie lotnicze. Jednak władze libijskie przystały na to, by tamtejsze linie nie mogły wykonywać przewozów w Europie, dopóki nie zakończy się ich ponowna certyfikacja, która nie będzie budziła zastrzeżeń UE.
Wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za transport Siim Kallas podkreślił, że unijny wykaz bezpieczeństwa lotniczego ma chronić europejską przestrzeń powietrzną. – Może także posłużyć jako sygnał alarmowy dla poszczególnych państw i linii lotniczych, aby przywróciły one poziom bezpieczeństwa na poziomie krajowym – powiedział cytowany w komunikacie Kallas.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie