Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Katastrofa w pobliżu siedziby Centralwings

29 maja 2005

W piątek w Łodzi doszło do katastrofy budowlanej, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby. Budynek, w którym siedziby ma kilka łódzkich firm mieścił się przy Placu Zwycięstwa. Początkowo media informowały, że wśród nich znajdowała się także polska tania linia lotnicza Centralwings.

Be Sociable, Share!


Te ostatnie informacje jednak nie potwierdziły się. Jak napisano w oficjalnym komunikacie, budynek, w którym znajduje się biuro linii lotniczych Centralwings, nie uległ uszkodzeniu. „Zawalił się sąsiedni budynek, a pracownicy Centralwings, którzy byli świadkami tej tragedii, pomagali w ratowaniu zasypanych pod gruzami ludzi. Łódzkie biura linii są bezpieczne. Jednocześnie przypominamy, że systemy informatyczne – serwery i system rezerwacyjny znajdują się w ośrodkach poza granicami kraju, a nadzór nad operacjami lotniczymi pozostaje w gestii biura Centralwings w Warszawie” – czytamy w oświadczeniu.

W zawalonym XIX wiecznym budynku znajdowała się siedziba PZU. Ofiarami wypadku byli pracownicy tej firmy.
”Byliśmy świadkami tragedii, która rozegrała się na naszych oczach. Pragniemy złożyć wyrazy głębokiego współczucia rodzinom ofiar i pracownikom zniszczonego biura PZU w Łodzi.” – napisali pracownicy Centralwings.

Zarzut spowodowania katastrofy, w następstwie której śmierć poniosły dwie osoby a poważnego uszczerbku na zdrowiu doznało kilka innych, postawiła w sobotę po południu łódzka prokuratura operatorowi ładowarki Jerzemu D. – poinformowała PAP.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 671

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie