Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Już w sobotę wystartują trzy nowe połączenia Wizz Air z Gdańska!

14 marca 2008

Zgodnie z zapowiedzią 15 marca startują trzy nowe połączenia Wizz Air z Gdańska: do Bournemouth, Goteborga i Coventry. W bazie stacjonował będzie również nowy samolot Airbus A320.

Be Sociable, Share!


Pierwszy samolot do Bournemouth odleci o godzinie 6.10, do Goteborga o 11.55, a do Coventry o 21.25. Na nowych trasach przewoźnik będzie operował 3 razy w tygodniu. Dla pasażerów, którzy jako pierwsi skorzystają z nowych połączeń
Wizz Air, na lotnisku w Gdańsku czekać będzie miła niespodzianka – będą oni mogli spróbować polskich specjałów kulinarnych. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia trzech nowych połączeń z Gdańska. Jest to dowodem na nasze zaangażowanie w Polsce, a przede wszystkim w Gdańsku, gdzie nadal zamierzamy się rozwijać. Jedynie w ciągu ostatnich 12 miesięcy dodaliśmy dwa nowe samoloty do tej bazy i otworzyliśmy 6 nowych tras” – mówi Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air. – „Jesteśmy zadowoleni z naszego rozwoju tutaj, dlatego zapewniamy, że już niebawem Wizz Air ogłosi plany rozbudowy bazy w Gdańsku”.


Włodzimierz Machczyński, prezes Zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku dodaje „Każde nowe  połączenie otwierane przez przewoźników to nie tylko wzrost
ilości obsługiwanych przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy pasażerów, ale
przede wszystkim satysfakcja z możliwości zaoferowania naszym pasażerom
coraz bogatszej siatki połączeń. Linie Wizz Air należą do najsilniejszych
graczy na pomorskim rynku przewozów lotniczych, sukcesywnie wzmacniających
swoją pozycję i przyczyniających się tym samym do jego dynamicznego
rozwoju.”


Niebawem Wizz Air uruchomi dwa kolejne połączenia z Gdańska. Połączenie do Turku zostanie uruchomione 2 kwietnia 2008 roku, przewoźnik będzie operował na tej trasie 2 razy w tygodniu. Z kolei pierwszy samolot z Gdańska do Barcelony wystartuje 14 czerwca 2008 roku. Na nowej trasie przewoźnik będzie latał raz w tygodniu.


W 2008 roku Wizz Air przewiezie blisko milion pasażerów na trasach z i do Gdańska.


***Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów typu Airbus A320 oraz oferuje loty na wielu europejskich kierunkach z 7 baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech. Przewoźnik lata również z Chorwacji. W ciągu 2007 roku Wizz Air przewiózł 4,2 miliony pasażerów, z czego blisko 2,8 miliony podróżowało na trasach z i do Polski.

wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 233

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie