Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Eurolot

JUŻ SĄ: Nowe kierunki z Gdańska! Kurs na Chorwację

12 listopada 2012

Malowniczy Dubrownik, słoneczny Zadar i Rijeka z lotniskiem na wyspie Krk to destynacje, do których od długiego weekendu majowego będzie można polecieć z nami z gdańskiego lotniska. Zaplanujcie wakacje już teraz! Bilety w promocyjnych cenach dostępne będę w systemie eurolot.com jeszcze dziś!

Be Sociable, Share!


Malowniczy Dubrownik, słoneczny Zadar i Rijeka z lotniskiem na wyspie Krk to destynacje, do których od długiego weekendu majowego będzie można polecieć z nami z gdańskiego lotniska. Zaplanujcie wakacje już teraz! Bilety w promocyjnych cenach dostępne będę w systemie eurolot.com jeszcze dziś!

Już dzisiaj chętni by spędzić majówkę lub wakacyjny urlop w Chorwacji będą mogli zarezerwować bilety lotnicze do jednego z trzech słonecznych miast nad Adriatykiem. W każdą sobotę – od weekendu majowego do października 2013 zabierzemy pasażerów z Gdańska do Dubrownika, Zadaru i Rijeki. Połączenia obsługiwane będą przez nowoczesne samoloty Bombardier Q400 NextGen a lot potrwa tylko 2 godziny.

Chorwacja z Eurolotem
wypoczynek i przyjemność podróży

Rijeka. Lotnisko znajduje się na wyspie Krk – jednej z najpopularniejszych wysp w Chorwacji ze znakomitą bazą turystyczną i słynną blisko 2-kilometrową kamienistą plażą w miejscowości Baska. Z Rijeki promami dostaniemy się na trzy lubiane wyspy: Rab, Cres i Pag. Rab pełna jest plaż, gdzie piasek ma właściwości lecznicze. Nieopodal leży wyspa Cres, znana w całej Europie ze szczepu winorośli – Vrbnicka Zlahtina, a nieco dalej Pag, skąd pochodzi słynny paszkowy ser. Jest to też ulubiona wyspa młodzieży, z wieloma klubami muzycznymi i dyskotekami. Z Rijeki w zaledwie 30 minut dotrzemy na półwysep Istria, gdzie dominują ekskluzywne hotele i pensjonaty, ale i gospodarstwa agroturystyczne przyciągające swoim folklorem i pięknym otoczeniem. Na Istrii koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Brijuni, który wypełniają przepiękne zatoczki idealnie wpasowujące się w charakterystyczne dla półwyspu białe skały.

Zadar. To główny ośrodek turystyczny, gospodarczy i kulturalny w północnej Dalmacji. Miasto kojarzone jest głównie z rzymskimi zabytkami, znakomitą kuchnią i winami. Atrakcją turystyczną są Morskie Organy – kilkudziesięciometrowy pas wybrzeża schodzący ku schodom, we wnętrzu których wywiercono system otworów i osadzono metalowe piszczałki. Adriatyk w tej części Chorwacji to raj dla żeglarzy i miłośników nurkowania. Na północy położony jest Nin z najmniejszą katedrą na świecie, jeszcze dalej na północ wznosi się majestatyczny masyw górski Velebit i Park Narodowy Paklenica.

Dubrownik. Jak napisał znany irlandzki dramaturg i prozaik George Bernard Shaw: „Kto szuka raju na ziemi, niech przyjedzie do Dubrownika”. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, często jest tłem wielu filmowych produkcji. Nieopodal znajdują się znane miejscowości wypoczynkowe: Veliki i Mali Zaton. Na północ archipelag Wysp Elafickich i m.in. romantyczna Korcula. Z Dubrownika do Splitu rozciąga się 60 kilometrowa, popularna wśród Polaków Makarska Riwiera.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 342

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie