Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Już dwa miliony pasażerów

29 sierpnia 2005

Wizz Air sprzedała dwumilionowy bilet. Informacja ta pojawia się zaledwie 6 miesięcy po tym jak linia sprzedała swój pierwszy milion biletów pod koniec lutego.

Be Sociable, Share!


Wizz Air osiągnął rekordową liczbę 196 289 pasażerów w lipcu oraz wskaźnik zapełnienia samolotów dochodzący aż do 90 proc. w ciągu ostatnich czterech tygodni. Dokonywane wcześniej rezerwacje wskazują nawet na większą liczbę pasażerów w sierpniu, tak samo jak na wzrost wskaźnika zapełnienia samolotów o 20 proc. we wrześniu i październiku w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Od czasu uruchomienia lotów przez Wizz Air w drugim kwartale 2004 roku w Polsce i na Węgrzech, linia posiada odpowiednio: 38 proc i 26 proc. udziału w rynku tanich linii lotniczych. Od czasu rozpoczęcia lotów pod koniec maja 2004 roku, działalność Wizz Air już tego lata zaczęła przynosić zysk.

„Działalność przynosząca zysk, ciągle poprawiające się przepływy pieniężne, najniższe koszty jednostkowe, 82-proc. punktualność i ponad 99,7-proc. niezawodność techniczna naszej młodej floty samolotów Airbus A320 – obie znacznie ponad średnią europejską- dają nam znaczącą przewagę nad naszymi lokalnymi konkurentami. Niewątpliwie Wizz Air wygrywa grę w Środkowej i Wschodniej Europie” – oświadczył József Váradi, prezes Wizz Air.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 472

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie