Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Już 30 tys. Norwegów na trasie Oslo-Szczecin

2 listopada 2009

8.000.000 Euro dla Regionu Pomorza Zachodniego – Zimą i latem z Norwegian tanio, wygodnie i punktualnie do Norwegii, Szwecji, Danii i wielu innych krajów.

Be Sociable, Share!


Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, od listopada 2007 roku przewiozła na trasie Szczecin-Oslo 30.000 pasażerów z paszportami norweskimi. Według badań organizacji turystycznych, średnio każdy obcokrajowiec pozostawia 265 Euro w regionie lotniska, z którego korzystał. Po przemnożeniu przez 30.000, daje to niebagatelną kwotę 8.000.000 Euro, z czego na sam Szczecin przypada 35% .

Do zwiększenia przewozów Istotnie przyczyniło się do poszerzenie  oferty dwóch bezpośrednich połączeń tygodniowo ze Szczecina do Oslo o połączenia tranzytowe. Samolotami Norwegian można polecieć  ze Szczecina przez Oslo do jedenastu miast w Norwegii.  Są to połączenia z gwarantowanymi transferami na lotnisku Gardemoen do następujących portów: Alesund, Bardufoss, Bergen, Bodo, Harstad/Narvik, Haugesund, Kristiansand, Molde, Stavanger, Tromso i Trondheim.


Boeing 737-300 odlatuje ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Gardemoen w Oslo we wtorki i soboty, zgodnie z poniższym rozkładem:


 
Wtorki


Wylot ze Szczecina o godz. 11.50 przylot do Oslo o godz. 13.20
Wylot z Oslo o godz. 10.00, przylot do Szczecina o godz. 11.25


Soboty


Wylot ze Szczecina o godz. 17.50 przylot do Oslo o godz. 19.25
Wylot z Oslo o godz. 15.55, przylot do Szczecina o godz. 17.25


Rejsy te pozwalają ponadto na tranzyty w Oslo na rejsy Norwegian do Sztokholmu i Kopenhagi oraz wielu innych atrakcyjnych miast w całej Europie.  Z głównego lotniska w Oslo, jakim jest Gardermoen, Norwegian oferuje połączenia do kilkudziesięciu portów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie, w tym między innymi do Alicante, Antalyi, Barcelony, Belgradu, Bordeaux, Budapesztu, Dubaju, Dusseldorfu, Edynburga, Genewy, Gran Canarii, Ibizy, Larnaki Londynu (Gatwick oraz Stansted), Malagi, Marakeszu, Monachium, Nicei, Olbii (Sardynia), Paryża, Pizy, Rijeki, Rodos, Rygi, Rzymu, Salzburga, Santorini, Splitu, St. Petersburga, Tallina, Warny i Wilna.


„Połączenie Szczecin – Oslo, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2 listopada 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. Korzysta na tym nie tylko Port Lotniczy, ale też cały Region. Od początku istnienia skorzystało z niego 30.000 Norwegów, zostawiając w Regionie około 34.000.000 zł, wydatnie przyczyniając się do rozwoju Pomorza Zachodniego” – mówi Maciej Jarmusz, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.


“Ważne miejsce w naszej strategii zajmuje Pomorze Zachodnie,  również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki tego Regionu ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy. Sukces połączenia do Oslo potwierdza słuszność naszej polityki rozwijania połączeń lotniczych między Polską a Norwegią. Oferujemy ich więcej niż jakikolwiek inny przewoźnik i będziemy umacniać pozycję lidera na tym rynku.  Jako jedyni wśród tanich linii proponujemy połączenia z Polski przez Oslo do innych miast w Norwegii. Bardzo cieszy nas fakt, że walory turystyczne Pomorza Zachodniego doceniło już 30.000 Norwegów, z czego prawie 10% przesiadło się się w Oslo z rejsów z Bergen, Stavanger i Trondheim. Jesteśmy przekonani, że również inne połączenia przez Oslo zyskiwać będą na popularności. Konkurencyjne i transparentne ceny, wysoka jakość obsługi oraz połączenia między głównymi portami lotniczymi to powszechnie doceniane atuty Norwegian. Liczymy, że dalsza owocna współpraca z Portem Lotniczym w Szczecinie, Miastem Szczecin i Regionem Zachodniopomorskim przyczyni się do sukcesu tych połączeń”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.


Na tle innych przewoźników Norwegian wyróżnia się atrakcyjnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w GDS Amadeus i Travelport oraz nowoczesnymi samolotami. Norwegian, w przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym automaty do samodzielnej odprawy (self check-in), m.in. w Warszawie, odprawa przez telefon komórkowy (mobile check-in) oraz dostęp do Internetu na lotniskach w Skandynawii. Warta uwagi jest też najnowsza oferta Norwegian – city breaks. Dzięki dopasowanemu rozkładowi lotów można spędzić weekend lub kilkudniowy urlop w Oslo lub innym mieście w Norwegii. Dodatkowo można skorzystać z połączeń z innych miast Polski, m.in. z Warszawy, skąd polecieć można bezpośrednio do wielu atrakcyjnych miejsc w Europie.Bilety na połączenia Szczecin – Oslo (w cenie od 148 PLN, z wszystkimi opłatami) oraz przez Oslo można kupować bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.com, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, a także na lotniskach. Dostępne są już także bilety na podróże latem przyszłego roku.


norwegian.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 621

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie