Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jeszcze więcej Polaków poleci samolotem

18 stycznia 2008

W tym roku w podróż samolotem wybierze się ponad 21 milionów Polaków – prognozuje ULC. Tanie linie lotnicze zapowiadają 25 nowych połączeń do Wielkiej Brytanii, a easyJet przeniesie do Polski swoje centrum obsługi klienta.

Be Sociable, Share!


Obok Chin i Indii Polska należy krajów, które od kilku lat przeżywają boom na rynku lotniczym i utrzymują dwucyfrową dynamikę wzrostu.

Do wiosenn6-letniego rozkładu lotów dojdzie aż 40 nowych połączeń. Łącznie z Polski będzie operować już 59 firm, w tym aż 20 tanich linii. Jeszcze w styczniu Wizz Air uruchomi nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie. Przewoźnicy zapowiedzieli dotychczas 25 nowych kierunków do Anglii, Irlandii i Szkocji, a można oczekiwać, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przedstawią kolejne.


W lutym pierwsze rejsy z Polski do Wlk. Brytanii uruchomi brytyjska firma bmibaby. Będzie latać z trzech miast: Warszawy, Gdańska i Krakowa. W maju z Warszawy do Rejkiawiku wystartuje Iceland Express.


Nieco bliżej, do fińskiego Turku, połączenie z Gdańska uruchamia od kwietnia Wizz Air. Kolejny kierunek – do Mediolanu – otwierają z Krakowa linie Volare dopiero od kilku miesięcy obecne w Polsce. W tym samym czasie Kraków straci jednak jednego przewoźnika. Germanwings zdecydował, że od kwietnia przenosi swoje operacje (do sześciu niemieckich miast) na lotnisko w Katowicach. Nowe trasy wprowadzają linie Norwegian Air: poza dwoma miastami w Norwegii przewoźnik proponuje także od czerwca wakacyjny kierunek do Splitu w Chorwacji. Wznowienie lotów do typowo urlopowych regionów planuje również Centralwings, który w poprzednich latach woził turystów m.in. do Grecji, Włoch i Bułgarii.
Wśród nowych tras Centralwings, które pojawią się w nowym rozkładzie, znalazło się pierwsze zagraniczne połączenie tego przewoźnika z Francji do Hiszpanii: Lille – Barcelona.
Nowością w rozkładzie będzie też krajowe połączenie realizowane przez innego niż LOT przewoźnika. 29 marca na trasie Kraków – Poznań trzy razy w tygodniu, dwa razy dziennie będzie latać Jet Air.


Wizz Air oferuje możliwość zarezerwowania miejsc z większą przestrzenią na nogi, Ryanair, który ma ambicje zdetronizować nie tylko lidera tanich połączeń, ale nawet narodowego przewoźnika LOT, daje możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia do samolotu czy internetową odprawę (check-in), a Centralwings zniżkę na lotniskowy parking.
Linie easyJet, jeden z największych tanich przewoźników w Europie, podjęły decyzję o przeniesieniu do Polski swojego brytyjskiego centrum obsługi klienta. Callcenter z obsługą także w języku polskim, której do tej pory nie było, ma zacząć działać jeszcze w tym miesiącu.


Na podstawie Gazety Prawnej


/PK/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 732

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie