Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jesteśmy najpunktualniejsi, chociaż są linie lepsze od nas

Jesteśmy najpunktualniejsi, chociaż są linie lepsze od nas

6 maja 2007

Ryanair znalazł najlepszy sposób, żeby zostać najpunktualniejszą linią lotniczą na świecie. Wystarczyło odpowiednio skompilować dwa różne raporty dotyczące punktualności, pominąć punktualniejszych przewoźników i dodać własne obliczenia. Potem już można ogłosić się najpunktualniejszą linią lotniczą świata. Departament Transportu USA opracował raport dotyczący punktualności linii lotniczych latających w Ameryce. Nie ma w nim jednak ani słowa o Ryanair, ponieważ raport omawiał tylko amerykańskich przewoźników. Mimo to, Irlandczycy przesłali niedawno do prasy oświadczenie, w którym czytamy: „Departament Transportu USA potwierdza: Ryanair najbardziej punktualny na świecie”.

Be Sociable, Share!


Jak wyjaśnia szef marketingu Ryanair, Tomasz Kułakowski, DT USA „pośrednio” potwierdza, że Ryanair jest numerem 1 wśród przewoźników, ponieważ punktualność amerykańskich linii jest niższa niż Irlandczyków. Przyznaje jednak, że nie istnieje dokument, w którym Amerykanie stwierdzają to bezpośrednio.

W swojej informacji prasowej Ryanair powołuje się także na raport Europejskiego Stowarzyszenie Linii Lotniczych (AEA). Przedstawiciele AEA nie kryli swojego zirytowania przesłaną przez Ryanair informacją. W swojej reklamie przemilczeli bowiem te linie, które wykazały się większą punktualnością od nich. Jak mówią, Ryanair zataił informację, że inne linie są bardziej punktualne.

Tomasz Kułakowski wyjaśnia, że Ryanair sam mierzy swoją punktualność. Czy to jednak wystarczy, żeby nazywać się najbardziej punktualną linią na świecie? Szef marketingu Ryanair wyjaśnia, że firma „zachowuje wszelkie kryteria i standardy jakich używa w pomiarach AEA”.

Ryanair zataił jednak, że w raporcie AEA wymieniono szereg linii, które są od lepsze od Ryanaira. Lepsze statystyki mają KLM, Luxair, SN Brussels, Malev i Austrian. Tomasz Kułakowski twierdzi, że popełniono błąd w tłumaczeniu, z którego zniknęło słowo „major”. Reklama Ryanaira miała pokazać, że Ryanair jest najpunktualniejszy wśród największych linii lotniczych na świecie.

/KY/ na podstawie Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 502

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie