Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jedna czwarta Polaków podróżuje tanimi liniami

Jedna czwarta Polaków podróżuje tanimi liniami

4 października 2005

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku tanie linie lotnicze przyciągnęły
aż 25 proc. z ponad 4,5 milionowej rzeszy podróżujących samolotami. Końcówka roku zapowiada się dla low costów jeszcze pomyślniej.

Be Sociable, Share!


Jak podaje Gazeta Wyborcza wielkość ruchu lotniczego w Polsce w pierwszej połowie 2005 r. osiągnęła prawie 4,7 mln osób. Największy udział w przelotach pasażerskich mają Polskie Linie Lotnicze LOT, które do końca czerwca przewiozły 2,18 mln osób.

Coraz mocniej na tradycyjnych przewoźników naciskają tanie linie. W pierwszej szóstce największych przewoźników w Polsce znalazły się aż cztery linie niskokosztowe: Wizz Air, SkyEurope, easyJet oraz polskie linie Centralwings. W sumie tani przewoźnicy przewieźli w pierwszej połowie roku 1,24 mln osób, czyli 26,7 proc. wszystkich pasażerów.
Wszystko wskazuje jednak na to, że druga połowa roku będzie jeszcze lepsza dla działających w Polsce low costów. W czołówce ma szansę pojawić się Ryanair, który teraz zajmuje 19 pozycję w rankingu linii lotniczych w naszym kraju. Na przełomie października i listopada linia uruchamia wiele nowych połączeń z Polski. W ciągu roku ma zamiar przewieźć nawet milion pasażerów.

PK na podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 263

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie