Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jeden samolot to tysiąc miejsc pracy

Jeden samolot to tysiąc miejsc pracy

4 lipca 2005

Tanie latanie rozwija polskie regiony. Wystarczyły zapowiedzi linii Ryanair o rozpoczęciu latania m.in. do Rzeszowa, Gdańska czy Szczecina, by tymi miastami zainteresowali się inwestorzy. Coraz więcej chce inwestować w miastach, do których latają tanie linie.

Be Sociable, Share!


Jak podaje Gazeta Wyborcza, jeden samolot w bazie to prawie tysiąc miejsc pracy w regionie. W krakowskim lotnisku Balice bazę ma SkyEurope. Baza dała pracę ponad stu osobom.

Ale większe od liczb wrażenie robią wypełnione wielojęzycznym gwarem ulice. Jak podaje Gazeta w ubiegłym roku ruch turystyczny wzrósł w Krakowie o 30 proc. Turyści zostawili w ubiegłym roku 3,3 mld zł. Rodzimi goście wydawali średnio 303 zł na osobę, a zagraniczni 771 zł.

Bilety do Wrocławia w jednej trzeciej zarezerwowali Anglicy. Nie spełniły się więc przepowiednie, że będą latać tylko Polacy do pracy na Wyspach. Wrocław zainwestował w promocję w Londynie, przygotował specjalną stronę internetową dla angielskich turystów. To m.in. dostępność tanich połączeń lotniczych decydowała o otwarciu we Wrocławiu centrum usług obliczeniowych Hewlett Packard.

Po ogłoszeniu przez Ryanaira lotów z Rzeszowa do Niemiec i Anglii ruszyły prace przy Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Rzeszowski port w Jasionce wydłużył ostatnio pas startowy, planuje budowę nowego terminalu pasażerskiego. Ryanair zadeklarował, że ruch na lotnisku skoczy w krótkim czasie z 80 do 400 tys. rocznie.
W Szczecinie na jednym tylko kierunku Irlandczycy zamierzają przewieźć 100 tys. osób. Powstanie dzięki temu 40 miejsc pracy.

Eksperci oceniają, że dzięki otwartemu niebu Polski rynek turystyczny szybciej upodobni się do zachodnioeuropejskiego. Przedstawicie Ryanaira przyznają, że przewoźnik będzie promował pożyczanie samochodów w Polsce. To dziś u nas słabo jeszcze rozwinięta usługa, nawet na lotniskach.

PK na podst. Gazety Wyborczej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 187

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie