Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Cena biletu lotniczego

Jak z bagażem w Wizzair?

12 października 2012

Linie lotnicze, w tym Wizz Air, stwierdziły w ostatnich latach rosnący problem przepełnienia kabin samolotów z powodu nadmiernej ilości bagażu wnoszonego na pokład. Powoduje to nie tylko niewygody dla wszystkich pasażerów, ale również przyczynia się do znacznych opóźnień.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze, w tym Wizz Air, stwierdziły w ostatnich latach rosnący problem przepełnienia kabin samolotów z powodu nadmiernej ilości bagażu wnoszonego na pokład. Powoduje to nie tylko niewygody dla wszystkich pasażerów, ale również przyczynia się do znacznych opóźnień.

W celu rozwiązania tego problemu od sierpnia wprowadziliśmy na próbę innowacyjne zasady polegające na podziale bagażu podręcznego na dwa typy. W wyniku pozytywnego wyniku próby, od 24 października nowe zasady obowiązywać będą na wszystkich trasach Wizz Air. Nadal obowiązuje zasada zezwalająca jednemu pasażerowi na wniesienie wyłącznie jednej sztuki bagażu podręcznego do kabiny samolotu.

Wizz Air ma nadzieję, że nowe zasady zachęcą pasażerów do wnoszenia na pokład samolotów mniejszych bagaży podręcznych. Dzięki mniejszym rozmiarom bagaży w kabinie samolotu będzie więcej miejsca i będzie ona wygodniejsza, a Wizz Air będzie mógł utrzymać wysoką punktualność swych lotów z korzyścią dla wszystkich pasażerów.

Spodziewamy się również, że inicjatywa ta umożliwi nam oszczędności. Mniejsza ilość bagażu oznacza mniejszą ilość zużytego paliwa, dzięki czemu możliwe będzie utrzymanie niskich cen lotów Wizz Air. Ceny wszystkich lotów Wizz Air rozpoczynających się od dnia 24 października zostaną obniżone o 22 PLN*, aby wszyscy pasażerowie mogli skorzystać z przewidywanej oszczędności kosztów.

(*Minimalna obniżona cena całkowita to 40 PLN w jedną stronę, włącznie z podatkami oraz maksymalną opłatą za rezerwację. Duży bagaż podręczny i bagaż rejestrowany podlegają dodatkowym opłatom.)

Dwa typy bagażu podręcznego – informacje

1.Mały bagaż podręczny:

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem.

2. Duży bagaż podręczny:

Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, można go wnieść na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 45 PLN. Opłatę można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu lub można dodać ją do rezerwacji w późniejszym terminie. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 56x45x25 cm.

Opłata za duży bagaż podręczny dokonana w Internecie przed terminem podróży wynosi 45 PLN. Wizz Air ma nadzieję, że każdy pasażer zadecyduje o typie przewożonego bagażu z wyprzedzeniem i opłaci tę opcję w Internecie do 3 godzin przed podróżą. Opłata pobierana na lotnisku wynosi 90 PLN przy odprawie lub 135 PLN przy wyjściu do samolotu. Płacąc przez Internet można zaoszczędzić 50% lub więcej!

Nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego obowiązywać będą dla wszystkich lotów zarezerwowanych od dnia 4 października 2012 r. odbywających się od dnia 24 października 2012 r. Pasażerowie, który dokonali rezerwacji lotu przed 4 października 2012 r. mogą wnieść na pokład duży bagaż podręczny bezpłatnie.

Zasady te obowiązują już w odniesieniu do lotów na trasie Katowice-Londyn Luton i nie ulegną zmianie.

Nowe zasady nie dotyczą lotów z lub do Ukrainy, z wyjątkiem lotów na trasie Budapeszt-Kijów oraz Londyn Luton-Kijów. Zasady te nie dotyczą lotów obsługiwanych przez Wizz Air Ukraine (WAU).

Więcej informacji na temat nowych zasad podano pod adresem wizzair.com .

Be Sociable, Share!

Wizyt: 530

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie