Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jak wysłać dziecko na wakacje samolotem

22 czerwca 2009

Rodzice wysyłający dzieci w samotną podróż samolotem często zadają sobie podstawowe pytanie – jak moje dziecko poradzi sobie samo w podróży? Każdego roku samolotami podróżują miliony dzieci bez opieki dorosłych.

Be Sociable, Share!


Pedagodzy uważają, że raz na jakiś czas warto pozwolić dziecku na samotną podróż. Pod warunkiem, że zachowanych zostanie kilka podstawowych reguł, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo. Wówczas taka podróż może podnieść poczucie własnej wartości i niezależności dziecka.

Wysyłając dziecko w samotną podróż samolotem warto zaopatrzyć go w telefon komórkowy (najwygodniej na kartę). Nawet jeżeli nie będzie możliwości skorzystania z komórki w czasie loty, dziecko od razu zatelefonuje do rodziców po wylądowaniu. Należy też nauczyć pociechę wszystkich niezbędnych zachowań na czas podróży – np. co zrobić w razie odwołania bądź opóźnienia rejsu.  
 
Należy też zaopatrzyć dziecko w listę kontaktów do rodziny i znajomych na trasie podróży bądź w miejscu docelowym. Powinno też posiadać wszystkie niezbędne informacje o osobie, która odbierze je z lotniska.  


Najlepiej zarezerwować lot poranny – w razie opóźnienia bądź odwołania będzie więcej czasu w ciągu dnia na zmianę planów. Trzeba też zadbać o to, żeby dziecko nie było ubrane w strój z wszytym imieniem i nazwiskiem bądź innymi znakami rozpoznawczymi, które mogłyby wykorzystać podejrzane osoby by zdobyć jego zaufanie.  


Warto także zapewnić ubezpieczenie dziecka na czas podróży, nawet kosztem droższego biletu lotniczego. Lecąc np. do USA można zarejestrować plan podróży dziecka w Departamencie Stanu. Na wypadek nagłych wypadków władze będą wiedziały gdzie znajduje się dany pasażer.  


Na podstawie cheapflighst.com

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 509

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie