Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jak wybrać tanią podróż na wakacje

15 maja 2009

Wakacje zbliżają się szybkimi krokami. To już ostatni moment by wybrać trasę i niedrogo zapłacić za lotniczy bilet. Jak nie pogubić się w gąszczu ofert i promocji z korzyścią dla portfela?

Be Sociable, Share!


Zamieszanie na rynku lotniczymi spowodowało, że niekiedy tradycyjne linie lotnicze oferują w promocji tańsze bilety niż tanie linie. Trzeba jednak pamiętać, że zwykłe linie wymagają by kupić także bilet powrotny, który już ofertą promocyjną nie będzie objęty. Promocje tanich linii zwykle nie wymagają zakupu biletu powrotnego. Z kolei linie tradycyjne latają częściej w tygodniu i lądują na lotniskach położonych bliżej miast docelowych.

Oto krótki przegląd ofert linii operujących z Polski.


Ryanair
Ostatnio wprowadził zniżkę w wysokości 33 proc., ale promocja trwa do wtorku, a podróż ma się odbyć do 13 maja. Dopłata za bagaż wynosi ok. 120 zł przy odprawie internetowej lub 160 zł przy odprawie tradycyjnej. Za zakup kartą Ryanair żąda dodatkowych 40 zł.


Wizzair
Lot w jedną stronę do Paryża, Londynu czy Rzymu może kosztować poniżej 200 zł. Podróż z Warszawy do Dortmundu kosztuje 39 lub 69 zł. Za bilety można płacić przelewem bankowym, a za dodatkowy bagaż linia pobiera dopłaty. Za płatność kartą pobierana jest opłata 12 zł. 


Norwegian
Za mniej niż 250 zł w jedną stronę samolotem linii Norwegian można polecieć do Chorwacji i Hiszpanii. W połowie sierpnia można polecieć do Splitu za 199 zł (powrotny 310 zł).  Dopłata do bagażu wynosi 31 zł.  Przewoźnik nie dolicza opłaty za płatność kartą.


Germanwings
Poniżej 300 zł kosztuje podróż do Kolonii i Stuttgartu. Do ceny biletu trzeba doliczyć 35 zł za płatność kartą, a 22 zł za bagaż.


British Airways
Za ok. 2 tys. zł można polecieć z Warszawy lub Krakowa do USA w okresie do 3 lipca lub po 16 sierpnia. W okresie wakacji bilet do Stanów Zjednoczonych może kosztować ok. 2500 zł. 


Lufthansa
Oferta lotów do USA jest zbliżona do British Airways, jednak dotyczy lotów od 20 maja do 15 czerwca.


LOT
Niedawno wprowadzono promocję, dzięki której druga osoba płaci 50 proc. za bilet. Np. podróż dwóch osób do Amsterdamu i z powrotem wyniesie mniej niż tysiąc zł. Oferta dotyczy także lotów do Hiszpanii. Francji, Grecji, Rosji i Holandii.  


Alitalia
Lot na Sycylię kosztuje 1400 zł, 600 zł kosztuje podróż do Mediolanu, a 800 zł do Rzymu.


Na podstawie Interia.pl

/KY/

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie