Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Jak latać jeszcze taniej

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas podróży samolotem

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas podróży samolotem

21 stycznia 2011

Ostatni rok był ciężki dla linii lotniczych. Aby nie odbiło się to na nas, pasażerach, przedstawiamy kilka rad pozwalających uniknąć dodatkowych kosztów podczas podróży samolotem

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze przeżyły w 2010 roku wybuch wulkanu na Islandii, w grudniu chaos spowodowany atakiem zimy – to przekłada się na straty finansowe – aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę ukrytych kosztów, radzimy zapoznać się z poniższymi poradami.

 

Bagaż – w ostatnich latach spadły limity bagażu, jaki można zabrać ze sobą w podróż lotniczą. Ograniczenia te są odczuwalne zwłaszcza w przypadku tanich przewoźników. Spakuj więc tylko najbardziej potrzebne przedmioty i sprawdź wcześniej jakie limity ilościowe i wagowe ma twoja linia lotnicza oraz jakie przepisy obowiązują wobec przewozu bagażu specjalnego jak narty, wózek dziecięcy, kije golfowe. Jeśli istnieje dodatkowa opłata, zapłać ją lepiej wcześniej niż na lotnisku – tam będzie drożej. Niektóre linie lotnicze odstępują od opłat za płatność kartami kredytowymi dla uczestników swoich programów lojalnościowych, którzy zbierają punkty za przeleciane mile.

 

Wymiana waluty – większość operatorów kart kredytowych i debetowych pobiera opłaty za dostęp do pieniędzy za granicą. Sprawdź więc, czy nie opłaca ci się zabrać ze sobą gotówki i wymienić ją w kantorze. Także bankomaty nie zawsze oferują korzystny przelicznik kursu walut.

 

Opłata za wynajem auta – nie dubluj kosztów za ubezpieczenia samochodu, sprawdź najpierw czy twoja karta kredytowa nie posiada już takiego ubezpieczenia. Sprawdź również, do której godziny musisz zwrócić wypożyczony samochód. Niektóre wypożyczalnie pobierają opłatę za cały dzień nawet przy godzinnym spóźnieniu w zwrocie samochodu. Pamiętaj o zatankowaniu przed zwrotem auta aby uniknąć niepotrzebnej kary i opłaty.

 

Koszty noclegu – tak samo jak linie lotnicze, hotele reklamują się za pomocą najniższej możliwej ceny, dodając drobnym drukiem dodatkowe aczkolwiek obowiązkowe opłaty za nocleg. Uważaj na opłaty za korzystanie z siłowni lub basenu, opłaty za sprzątanie pokoju czy za nocny check-in.

 

Check-in na lotnisku – jeśli podróżujesz europejskimi tanimi liniami, jak Ryanair, pamiętaj o odprawieniu się wcześniej przez internet. To pozwoli uniknąć dodatkowych opłat, stania w kolejce i niepotrzebnych nerwów.

 

/ME/ na podstawie www.news.cheapflights.co.uk

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie