Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jak przeżyć świąteczną podróż samolotem

23 grudnia 2009

Opóźnienia i odwołania lotów, kolejki, tłumy ludzi na lotniskach, stres i nerwy – tego mogą spodziewać się pasażerowie lecący odwiedzić bliskich w czasie świąt. Podpowiadamy, w jaki sposób dobrze przygotować się do świątecznej podróży.

Be Sociable, Share!


1. Upchnij jak najwięcej do bagażu rejestrowanego
Warto zapakować jak najwięcej do bagażu rejestrowanego, a ze sobą zabierać na pokład samolotu jak najmniej rzeczy. W czasie podróży świątecznych można się spodziewać, że wiele osób będzie chciało przewieźć jak najwięcej i na pokładzie samolotu będzie naprawdę mało miejsca. Lepiej wydać kilka zł więcej i zapłacić za dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego niż wdawać się w konflikty z niemiecką policją. 

2. Dobrze odrób pracę domową
Warto wcześniej przygotować się do lotu. Osoby, które na lotnisku dowiadują się, że muszą zapłacić za nadbagaż nie tylko sami popadają w stres, ale także zabierają cenny czas innym. Warto zajrzeć do serwisu luggagelimits.com i sprawdzić ile wynosi limit wagi bagażu dla linii, z której będziemy korzystać. Trzeba sprawdzić także wysokość opłat i wcześniej zważyć swoją walizkę. 
 
3. Opóźnienia są pewne
Ostatnie dni pokazują, że kapryśna zimowa pogoda może pokrzyżować niejedną świąteczną podróż. W takim gorączkowym okresie opóźnienia są niemal pewne, nie tylko z powodu pogody. Zapełnione samoloty, zatłoczone lotniska – to wszystko powoduje dodatkowy stres. Warto przybyć na lotnisko co najmniej dwie godziny przed wylotem, żeby później nie stresować się w kolejce.


4. Nie pakuj prezentów
Niemiłą niespodzianką może okazać się konieczność rozpakowania misternie przygotowanych prezentów w czasie kontroli bezpieczeństwa. Aby tego uniknąć, nie zawijajmy w papier prezentowy niczego, co zamierzamy podarować bliskim na gwiazdkę. 


5. Pamiętaj o limitach objętości płynów
Wciąż obowiązują przepisy mówiące, że na pokład można wnieść pojemniki zawierająca do 100 ml płynów. Butelkę szampana lub większe perfumy lepiej więc schować w bagażu rejestrowanym.  


6. Nie zabieraj fajerwerków ani petard 
Petardy i fajerwerki to świetna zabawa, ale lepiej kupić je na miejscu niż zabierać w podróż lotniczą. Zabieranie ich na pokład samolotów oraz umieszczanie w bagażu rejestrowanym jest zabronione. 
 
7. Jak najwięcej używaj narzędzi online
Kolejki do kontroli bezpieczeństwa nie można uniknąć. Ale można nie stać w kolejce do nadawania bagażu. Pod warunkiem oczywiście, że wcześniej sami odprawimy swój bagaż przez Internet bądź w automatach na lotnisku.
 
8. Wcześniej zarezerwuj lotniskowy parking
Nic tak nie stresuje jak szukanie miejsca do zaparkowania w ostatniej chwili przed wylotem. O wiele prościej i bezpieczniej jest zarezerwować miejsce na lotniskowym parkingu kilka dni wcześniej.
9. Zadbaj o doładowane baterie
Telefon i laptop są świetnymi narzędziami pod warunkiem, że …działają. Dlatego przed wylotem naładuj baterie we wszystkich urządzeniach elektronicznych, które zabierasz ze sobą. Pełna bateria w telefonie z pewnością będzie potrzebna, kiedy utkniesz na lotnisku. W niektórych terminalach znajdują się automaty do ładowania baterii. 


10. Zadbaj o dzieci
Dzieci nudzą się, kiedy muszą spędzać cały dzień na lotnisku z powodu spóźnionego lotu. Warto mieć ze sobą konsolę z grami, komiksy, książki, odtwarzacze mp4 bądź inne wynalazki, dzięki którym dzieci dadzą ci trochę spokoju. 


11. Zadbaj o siebie
Dobrze jest mieć ze sobą jakąś przekąskę, małą poduszką bądź koc. Tego rodzaju drobiazgi bardzo się przydają nie tylko w czasie koczowania na terminalu, ale też w czasie lotu, a wiele linii wymaga za to dodatkowych opłat.


12. Nie zapominaj, że zbliża się Boże Narodzenie
Podróże w czasie świątecznej gorączki mogą dostarczyć sporą porcję stresu i zdenerwowania. Ale nie zapominaj, że w podobnej sytuacji, są wszyscy dookoła ciebie. Każdy spieszy się na spotkanie z bliskimi, nie tylko klienci, ale też pracownicy linii lotniczych i lotniska. Warto starać się nie eskalować stresu i nie wprowadzać dodatkowo nerwowej atmosfery.
 
Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 774

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie