Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Jak linie naciągają pasażerów

14 maja 2008

Mimo, ze linie lotnicze zostały zobowiązane do podawania wszystkich opłat i kosztów, to raporty KE wykazały, że nadal aż 30 proc. osób rezerwujących na stronach internetowych tanich przewoźników jest oszukiwanych. Trzeba więc wiedzieć, jakie triki stosują linie, by nas omamić.

Be Sociable, Share!


Bardzo atrakcyjne ceny, pokazywane w reklamach, są często jedynie ceną wyjściową, natomiast ostateczna kwota jest o wiele wyższa. Trzeba też uważać na to, co zostaje doliczone do ceny, gdyż często też system rezerwacji automatycznie zaznaczane dodatkowe, nieobowiązkowe opcje, tj. ubezpieczenie bagażu.

Dla przykładu, linie easy Jet automatycznie dodają opcję ubezpieczenia (obejmującą ubezpieczenie w podróży, ubezpieczenie w podróży easyJet, koszty leczenia i assistance, bagaż, anulowanie biletu), co kosztuje to pasażera 64 zł. Nie wystarczy też raz  kliknąć „usuń”.  Trzeba jeszcze zaznaczyć opcję „usuń” w drugiej odsłonie, bo linie automatycznie zaznaczają „zachowaj ubezpieczenie”. Przewoźnik takie praktyki tłumaczy troską o pasażerów i ich spokoju w czasie podróży.


Tak działa 5 proc. stron. Podobnie sprawa wygląda w przypadku  m.in. Wizzair, Centralwings, bmibaby czy Ryanair. Na stronie tego ostatniego, rezerwując bilet z Krakowa do Londynu do podanej w ofercie ceny 0 zł, trzeba doliczyć 78 zł dodatkowych opłat, oraz 106zł za każdą sztukę bagażu odprawianego na lotnisku. Poza tym, jeżeli nie usuniemy opcji pierwszeństwa przy wchodzeniu na pokład, zapłacimy dodatkowe 36 zł. Doliczając do tego opłatę za kartę Visa (15zł za osobę), za początkowo mający kosztować 0 zł lot, zapłacimy 525,44.


Na podstawie Interia.pl

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 937

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie