Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

Internetowa karta pokładowa British Airways

29 października 2006

Linie lotnicze British Airways wprowadziły nowe narzędzie internetowe pozwalające nie tylko na dokonanie odprawy pasażerskiej online, ale również na wydrukowanie karty pokładowej z prywatnego komputera. Z serwisu mogą korzystać wszyscy pasażerowie British Airways, nawet ci, którzy wybierają się w podróż z bagażem do nadania. Usługa dostępna jest już na 24 godziny przed lotem.

Be Sociable, Share!


Wystarczy zalogować się na stronie ba.com, wejść w zakładkę moja rezerwacja (Manage my booking), a następnie znaleźć opcję elektronicznej odprawy Check-in online. Po wpisaniu podstawowych danych: nazwiska na jakie został zarezerwowany bilet oraz numeru rezerwacji, pasażer ma możliwość wybrania miejsca w samolocie i wydrukowania karty pokładowej. Na lotnisku, po pozostawieniu bagażu w punkcie odprawy Club Europe/Baggage drop należy udać się bezpośrednio do odprawy paszportowej.

Elektroniczny serwis drukowania kart pokładowych dopełnia zakres usług British Airways dostępnych poprzez internet. Narzędzie pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu – pasażer nie musi przyjeżdżać na lotnisko kilka godzin wcześniej by zdążyć przejść przez odprawę pasażerską. British Airways starają się ograniczać do minimum lotniskowe formalności przed podróżą, teraz większość wymaganych dokumentów można przygotować w domu lub w biurze.

„Wczoraj (23 października) tylko na jednym rejsie z Londynu do Warszawy z opcji elektronicznej odprawy i drukowania kart pokładowych skorzystało ponad 30 osób. Wprowadzenie tego narzędzia jest odpowiedzią British Airways na oczekiwania pasażerów, którzy chcąc zaoszczędzić czas coraz chętniej korzystają z serwisów internetowch. W ostatnich miesiącach około 25% wszystkich biletów zarezerwowanych z Polski wykupionych zostało przez stronę internetową ba.com.”mówi Emilia Osewska – Mądry, dyrektor British Airways w Polsce.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 877

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie