Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Iberia i British Airways stworzyły lotniczego giganta

9 kwietnia 2010

British Airways i Iberia podpisały umowę, na mocy której powstanie jedna z największych linii lotniczych świata. Negocjacje w sprawie fuzji trwały blisko dwa lata i wielokrotnie wydawało się, że zakończą się fiaskiem.

Be Sociable, Share!


BA i Iberia rozpoczęły rozmowy o połączeniu w połowie 2008 r. Jeszcze w ubiegłym roku Hiszpanie wahali się czy wchodzić w tak ścisły alians z podupadłymi liniami brytyjskimi. BA notowały ogromne straty, np. deficyt funduszu emerytalnego wyniósł aż 3,7 mld funtów. Z kolei plany naprawcze do dzisiaj są torpedowane przez związki zawodowe. Wszystko to mocno zniechęcało Hiszpanów.

W końcu jednak kryzys został zażegnany i podpisano umowę. Na jej mocy obaj przewoźnicy będą prowadzili loty pod własnymi markami. Jednak kontrolę nad obu liniami przejmie nowa spółka: International Consolidated Airlines Group SA, której 55 proc. będzie miało British Airways, a resztę Iberia.


Powstały w ten sposób operator lotniczy będzie obsługiwał rocznie 58 mln pasażerów, będzie posiadał 408 samolotów latających do 200 miast. Finalizacja umowy ma się zakończyć do końca tego roku.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 105

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie