Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Hiszpańskie lotniska – ruch przywrócony

4 grudnia 2010

Strajk w Hiszpanii zakończony. Kontrolerzy powrócili do pracy, loty zostały wznowione

Be Sociable, Share!


Europejska organizacja ds. bezpieczeństwa żeglugi powietrznej, EUROCONTROL podała informację, że 109 ze 159 kontrolerów ruchu lotniczego w Hiszpanii powróciło do pracy o godzinie 15:00.

Lotniska: Madryt, Malaga, Melilla, Gran Canaria, Pamplona oraz Granada zostały przywrócone dla ruchu lotniczego.

Sytuacja wydaje się normować. Przypomnijmy: kontrolerzy ruchu lotniczego rozpoczęli strajk w dniu wczorajszym o godzinie 17:00 w związku z podwyższeniem godzin czasu pracy. Strajk został uznany za nielegalny. Rząd wprowadził wojsko, które objęło władzę nad wieżami lotniczymi. Przestraszeni kontrolerzy powrócili do wykonywania obowiązków.

W wyniku strajku sparaliżowany został ruch lotniczy w Hiszpanii i w dużej części Europy. Opóźnione zostały także połączenia z i do Portugalii, normalnie wykonywane nad hiszpańską strefą powietrzną.

W Hiszpanii akurat rozpoczął się długi weekend, wiele osób planowało wyjazdy, które stanęły pod wielkim znakiem zapytania z powodu strajku.

 

Aktualnie loty z hiszpańskich są wznawiane, ruch jest powoli przywracany. Narodowy przewoźnik, linie lotnicze Iberia, skasował wszystkie swoje loty aż do godziny 6:00 w niedzielę 5 grudnia. Tanie linie Ryanair odwołały wszystkie swoje loty do i z Hiszpanii do końca dzisiejszego dnia (5.12.2010).

 

Także lotnisko Schiphol w Amsterdamie zostało ponownie otwarte, jednak ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne opóźnienia są ciągle znaczne.

 

/ME/ na podstawie www.cfmu.eurocontrol.int

 

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie